Black Diamond

Black Diamond

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Black Diamond w ofercie sklepu combat

Marka Black Diamond cieszy się uznaniem na całym świecie. Pod jej znakiem figurują bowiem niezawodny osprzęt wysokiej jakości. Wśród ponad dwudziestu kategorii produktowych tej firmy jedno z ważniejszych miejsc zajmują latarki czołowe, więc nie mogło ich też zabraknąć w ofercie Black Diamond dostępnej w sklepie combat. Znajdziesz tu zarówno czołówkę do biegania, jak i model przeznaczony dla grotołazów lub egzemplarz uniwersalny – pomocny w wykonywaniu wszelakich zadań.

Wiadomo, że po zapadnięciu zmroku, warto mieć przy sobie jakieś źródło światła ułatwiające poruszanie się w przestrzeni. Jeżeli do tego zależy Ci na swobodzie ruchu, to tym przewodnikiem w ciemności musi być lampka mocowana na głowie, bo tylko ona podąży jasną smugą za Twoim wzrokiem. Seria Black Diamond Astro będzie doskonałą alternatywą dla tradycyjnej latarki i spisze się na medal w codziennych sytuacjach, a także w czasie biwakowania, gdyż dysponuje szerokim promieniem oraz dyskretną czerwoną barwą.

Sprawdź latarki czołowe Black Diamond w sklepie combat

Natomiast podczas wieczornego biegania przyda się lekki model, odporny na deszcz, do tego dysponujący siłą 150-200 lumenów. Nieco większa moc, spory zasięg oraz dłuższy czas pracy baterii okażą się konieczne, gdy planujesz wyprawę w góry lub preferujesz bardziej ekstremalne formy turystyki. W tym przypadku sprawdzą się czołówki takie jak: Black Diamond Spot albo Black Diamond Strom, posiadające również wyższy poziom wodoodporności.

Historia Black Diamond

U podnóża gór Sierra Nevada w Yosemite żył sobie zwykły chłopak Yvon Chouinard. Jak inni jego rówieśnicy mieszkający na tym terenie, pasjonował się wspinaczką wysokogórską. Ponieważ jednak był ambitniejszy i chciał zdobywać najwyższe szczyty, postanowił udoskonalić swoją technikę wdrapywania się na skały przy pomocy własnoręcznie wykonanych haków. Wyprodukowany przez niego sprzęt okazał się tak bardzo przydatny, że w krótkim czasie zyskał rozgłos. I tak oto rozpoczęła się masowa produkcja.

Poszerzenie linii o dodatkowe akcesoria niezbędne w uprawianiu sportów górskich oraz wprowadzenie kolejnych innowacji dało początek marce Chouinard Equipment, przekształconej w roku 1989 w Black Diamond. Obecnie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie etykiet przyporządkowanych do różnego rodzaju wyposażenia outdoorowego oraz odzieży. Ponieważ jej twórcy bazują na własnym doświadczeniu i korzystają z rad narciarzy, biegaczy czy alpinistów, liczyć możesz na pierwszorzędną klasę, niezawodność i bezpieczeństwo.

Co produkuje Black Diamond? Asortyment tej amerykańskiej marki dedykowany jest wszystkim miłośnikom outdooru. Dlatego znajdziesz tu pełne wyposażenie dla wymagającego podróżnika, poszukiwacza przygód i zwyczajnego pasjonata aktywnego wypoczynku. Szeroka gama produktów dostępnych w sprzedaży obejmuje m.in. latarki czołowe Black Diamond, kije trekkingowe Black Diamond, innowacyjne akcesoria wspinaczkowe Black Diamond oraz garderobę o nowoczesnym wyglądzie. Wciąż ulepszane nowatorskie rozwiązania czynią z Black Diamond prawdziwą królową na rynku ofert outdoorowych.


Inni producenci w sklepie combat.pl