Schrade

Schrade

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Schrade — poznaj niezawodność i siłę narzędzi z tradycją

Zastanawiasz się, z jakim nożem wyruszyć na wyprawę? Bogaty wybór artykułów czasem zaburza orientację, ale jeżeli zdecydujesz się na sprawdzoną markę typu Schrade, z pewnością unikniesz rozczarowań. Bowiem oferuje ona solidne egzemplarze zbudowane na surowcach wysokiej klasy. Zatem zawsze możesz liczyć na ergonomiczną rękojeść i sprawne ostrze niepoddające się trudnościom. Dzisiaj w sklepie combat znajdziesz „partnera” do wielu zadań, nie tylko survivalowych.

Schrade Full- Tang, czyli konstrukcja tej marki oparta na klindze głęboko ukrytej w uchwycie wyjdzie naprzeciw Twoim wygórowanym wymaganiom, gdyż stanowi gwarancję stabilności narzędzia podczas pracy, nawet w twardym materiale. Co ważne, większość modeli Schrade cechuje się właśnie taką budową, na przykład nóż z głownią stałą Schrade F36. Ta wersja została uznana za najlepszą w swoim gatunku z powodu dopracowanych detali, więc przysłuży się też Tobie, gdy będziesz mieć do wykonania niełatwą misję

Z kolei typ SCHF14 przypadnie do gustu traperom i miłośnikom surowej stylistyki. Wykuty jak ze skały, o ostrzu z antykorozyjnej stali, z zaskakującą łatwością dopasuje się do dłoni. Podobnie jak uniwersalny i poręczny Schrade schf51. Kydex sheath – pochwa z wytrzymałego kydexu w zestawie stanowić będzie jego idealne uzupełnienie. Dla amatorów niewielkich folderów także znajdą się ciekawe propozycje, jak np. nóż automatyczny nowoczesnego projektu z niezawodnym bezpiecznikiem. Nie przegap tej dobrej oferty.

Historia firmy Schrade

Początki marki Schrade sięgają roku 1892. Wtedy to - w Ameryce - George Schrade wyprodukował nietypowy nóż automatyczny otwierany za pomocą guzika w uchwycie. Ten udany wzór zainspirował wynalazcę do nadania powstającemu przedsiębiorstwu nazwy Button Knife Company. Kilkanaście lat później, po tym jak sprężynowy model zawojował rynek, właściciel wyjechał do Europy, by wraz z synem założyć w Niemczech fabrykę wytwarzającą noże składane Shrade.

Choć interes rozwijał się według planu, wojna zmusiła przemysłowca w 1919 r. do powrotu w rodzinne strony. Tam ambitny i wykwalifikowany fabrykant wciąż rozwijał kreatywność, wypuszczając m.in. linie noży pod nazwą The Flylock. Mimo że był to niespokojny czas i towarzyszyły mu trudności finansowe, producentowi udało się uruchomić firmę George Schrade Knife Company. Już wkrótce po rozpoczęciu działalności pojawiła się w sprzedaży seria noży Presto, a innowacyjne pomysły założyciela wzięły górę nad konkurencją.

Od roku 1940 – po śmierci założyciela – firma przeszła w ręce syna i pozostała w nich do 1958. Obecnie marka wchodzi w skład Taylor Brands LLC i szczyci się wiernością tradycji, bazując na opatentowanych wzorach i szukając nieprzerwanie nowych przydatnych rozwiązań w konstrukcji. Wśród wyrobów wysokiej jakości znajdują się obok noży siekiery, saperki, ostrzałki i inne akcesoria. Jednak na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim wyjątkowe „siekacze”, które od razu mogą być Twoje, jeśli odwiedzisz sklep combat.


Czytaj nasze poradniki