SILVA

SILVA

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Silva — marka, która Cię nie zawiedzie

Aktywność na świeżym powietrzu, chociaż sprawia najwięcej przyjemności w ciepłych porach roku, często uprawiana jest też w okresie chłodnych miesięcy, pobudzając uśpione pokłady energii. Miłośnicy przygód w terenie nie zważają na panujące warunki, albowiem potrafią przewidzieć ich oddziaływanie i w tym celu zaopatrują się w odpowiedni sprzęt wyprodukowany przez sprawdzoną firmę. A do takich bez wątpienia należy szwedzka marka Silva – rozpoznawalna w środowisku outdoorowym na całym świecie.

Dzisiaj jej reprezentacyjne produkty znajdziesz w sklepie combat. Ponieważ wytwórca słynie głównie z kompasów, budują one podstawę oferty. Preferowane przez zawodowców praktykujących marsze na orientację mogą posłużyć także Tobie. Do nauki wyznaczania azymutów i pracy z mapą doskonale nada się seria Silva Field. Z kolei uniwersalna linia Ranger, wyposażona w lusterko, ułatwi kontrolę nad tarczą i sprawdzi się w każdej sytuacji. Zaś wysokiej klasy Silva Expedition zaskoczy Cię przydatnymi funkcjami.

Przy okazji warto poznać czołówki tej firmy, gdyż wyróżniają się innowacyjnością. Zazwyczaj obdarzone są systemem Intelligent Light, który umożliwia zastosowanie światła rozproszonego i skupionego o dalekim zasięgu. Ponadto nowoczesne modele dla np. biegaczy potrafią dzięki opcji Flow Light dostosować strumień świetlny do aktualnych potrzeb poprzez zmianę pozycji głowicy latarki. Możesz również liczyć na wygodę noszenia oraz obsługi, bowiem wszystkie warianty cechuje lekkość oraz ergonomiczna konstrukcja.

W jaki sposób firma Silva zdobyła międzynarodową sławę?

Historia marki Silva rozpoczęła się w roku 1933, kiedy to trzej bracia Kjellstrőm - obdarzeni twórczymi umysłami - wpadli na pomysł zaprojektowania kompasu z igłą zanurzoną w cieczy. Przyrząd ich produkcji wprowadził prawdziwy przełom w dziedzinie nawigacji, ponieważ pozwalał szybko ustabilizować igłę i posiadał za sprawą płynu odporność na wstrząsy tudzież wibracje. Od momentu gdy pojawił się na rynku, podróżujący po nieznanym obszarach wpisali go na listę niezbędnych przedmiotów.

Spektakularny sukces rodzącej się firmy Silva umocniła dodatkowo latarka Zeiler, którą odbiorcy mogli ujrzeć 2 lata później. Mocowana na głowie dawała możliwość swobodnego wykonywania czynności oraz regulowania skupienia promieni. Była ona następnym śmiałym krokiem w przestrzeni postępu. Mijały burzliwe lata, następowały zmiany w zarządzie, lecz duch kreatywności nie opuścił przedsiębiorstwa. Dowodzi tego szeroka gama artykułów, liczne wygrane konkursy oraz częste wyróżnienia.

Wystarczy tu wymienić nagrodę Outdoor Industry Award przyznaną w 2009 roku za czołówkę Trail Runner czy czołówkę Silva Ninox - otrzymaną w 2010 r. Potwierdzeniem pomysłowości są też latarki czołowe oparte na technologii Free, za sprawą której stają się wyjątkowo komfortowe, co dostrzegli eksperci, przyznając im laur zwycięstwa ISPO Awards 2020. Dzisiaj Silva kojarzy się z nowoczesnością, a jej kompasy, latarki, lornetki i inne produkty z niezawodnością, więc wypada je poznać, czyniąc zakupy w sklepie combat.