Pistolety sprężynowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Pistolety sprężynowe klasyczne

Jaki pistolet sprężynowy wybrać

Precyzyjne strzelanie z pistoletu do tarczy to niezwykle satysfakcjonujące zajęcie. Wymaga treningu i pewnej ręki, jednak już po pierwszych ćwiczeniach można osiągną dobre rezultaty. Oczywiście prócz umiejętności warto zadbać o odpowiednie narzędzia. Dowiedz się, jak wybrać pistolet sprężynowy.

Wiatrówki krótkie sprężynowe

Pistolety pneumatyczne sprężynowe działają na podobnej zasadzie jak ich więksi bracia, czyli wiatrówki karabinki. Powietrze jest sprężane w cylindrze przez tłok poruszany napiętą sprężyną. To klasyczne a zarazem proste rozwiązanie doskonale sprawdzi się podczas weekendowych wypadów za miasto.

Tego typu konstrukcje nie wymagają montowania kapsuł CO2 lub uzupełniania Green Gas w zbiorniku. Pistolety sprężynowe charakteryzują się też dobrą powtarzalnością parametrów strzału. Mając wybrany śrut, możemy liczyć, że zawsze opuści lufę z podobną energią. Podczas strzelania rekreacyjnego ma to mniejsze znaczenie, jeśli jednak zależy nam na dobrych wynikach w tarczy, docenimy stabilność.

Zasada działania pistoletów sprężynowych

Pistolet wiatrówka sprężynowa działa na podobnej zasadzie jak karabinki pneumatyczne. Najpopularniejsze modele mają łamaną lufę, która służy jako dźwignia do napięcia sprężyny. Oczywiście z powodu mniejszych rozmiarów uzyskiwana energia wylotowa jest nieco niższa niż w karabinkach, jednak pistolety służą przecież do strzelania na krótszych dystansach niż pełnowymiarowe wiatrówki.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pistoletu wiatrówki sprężynowej?

Kupując pistolet sprężynowy, warto wybrać model, który będzie nam odpowiadał swoją ergonomią. Na celność i frajdę ze strzelania przełożą się dobrze wykonane i kontrastujące przyrządy celownicze. Jako że z pistoletu strzelamy bez dodatkowego punktu podparcia, który zapewnia kolba, warto dobrać model o chwycie pistoletowym, który będzie dobrze pasował do dłoni.

Krótkie wiatrówki łamane zwykle zasilane są śrutem diabolo. Z powodu nieco niższej energii warto wybrać modele w kalibrze 4,5 mm. Dobierając konkretny model śrutu, warto przetestować nieco lżejsze pociski. Wprawdzie będą nieco podatniejsze na podmuchy wiatru, jednak ich tor lotu będzie bardziej płaski na typowych dystansach.

Istotne może być również sprawdzenie siły naciągu. Do napięcia sprężyny wykorzystywana jest stosunkowo krótka lufa pistoletowa. Dlatego w przypadku bardziej „energetycznych” modeli może być konieczne przyłożenie większej siły.

Sprawdź pistolety sprężynowe w combat