Sprzęt na strzelnicę

Sprzęt na strzelnicę

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Sprzęt na strzelnicę – dopasuj do swoich potrzeb

Tutaj opłaca się bycie perfekcjonistą

Profesjonalna strzelnica posiada wszystko, co jest potrzebne do odbywania ćwiczeń w trafianiu do celu. Jednakże wielu miłośników strzelectwa korzysta z otwartego terenu i samodzielnie go przygotowuje do realizowania pasji. Wtedy warto stać się, chociaż na jakiś czas, perfekcjonistą i zadbać o każdy szczegół. Mając już broń i pokrowiec lub torbę na nią, warto też pomyśleć o dodatkowych akcesoriach, takich jak: tarcze strzeleckie, worki, maty czy nawet krzesła. Co jeszcze okaże się przydatne, podpowiedzą Twoje potrzeby.

Sprawdź nasz poradnik: Jak stworzyć własną strzelnicę?

Kiedy konieczna okazuje się podpórka strzelecka?

Podczas namierzania obiektu oraz oddawania strzału bardzo ważna jest postawa łucznika. Obsługiwanie broni długiej często wymaga pozycji leżącej. Wówczas karabin chwytany oburącz powinien znaleźć stabilne podparcie. Może nim być trójnóg lub specjalna podpórka. Najczęściej w tej roli występują worki strzeleckie, które wspomagają celne trafienia w trakcie długodystansowych zawodów, bądź rozgrywek taktycznych.

Obecnie w ofercie producentów znajdziesz kształty obiegające od wyobrażeń o tradycyjnym worku, bo swoją funkcjonalność podsuwa także forma kostki, poduszki czy rolki. Wielokrotnie przetestowane w czasie fazy projektu, teraz zbierają pochwały użytkowników. A na to zadowolenie składa się wyjątkowo wytrzymała na tarcia cordura, doskonale pracujące zamki oraz części antypoślizgowe. Nie bez znaczenia są również uzupełniające taśmy, które ułatwiają przenoszenie worka czy podczepienie go do plecaka.

Mata strzelecka – nie tylko dla posiadacza broni

Kiedy okazuje się, że Twoje szkolenie strzeleckie wymusza leżenie na ziemi, wypada rozejrzeć się za odpowiednią matą. Pomoże ona bowiem w izolacji wilgoci i zimna, a przy okazji zagwarantuje wygodę. Ta z kolei będzie sprzymierzeńcem sukcesu. Jeśli wytypujesz model dość sporych rozmiarów, otuli Twoją sylwetkę i sprawdzi się także w trakcie biwakowania albo nocowania pod namiotem.

Pod warunkiem, że wybierzesz egzemplarz odporny na kapryśne pogody i wzbogacony o warstwę izolacyjną. Wersje z opcją mocowania do podłoża za pomocą śledzi stworzą równą „podłogę”, a zarazem siedzisko i leżankę. Ten rodzaj maty odznacza się też łatwością pakowania, gdyż daje się szybko zrolować do kompaktowych rozmiarów i transportować za pomocą doszytego uchwytu. Zatem, już samo posiadanie maty strzeleckiej podsuwa szereg zastosowań.

Sprawdź poradnik: Techniki strzelania - jak celnie strzelać z wiatrówki

Krzesła na strzelnicę – rozwiązanie dla spragnionych odpoczynku

Długie stanie w skupieniu i cierpliwe lokalizowanie celu nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza gdy pojawia się zmęczenie. Czemu zatem nie przysiąść na chwilę, aby zwolnić napięcie mięśni i przygotować się do decydującego starcia? Tak, ale znalezienie na polu strzeleckim stołka jest niewykonalne. Chyba że okażesz się kreatywny i łamiąc schematy, zaopatrzysz się w szczególny typ krzesła.

Wyobraź sobie składany, lekki model, prosty w montażu. Wyjmujesz aluminiowe rurki, łączysz je, nakładasz pokrowiec do siedzenia – koniecznie z solidnego materiału, przypinasz i gotowe. Siateczkowe wstawki zagwarantują Ci wentylację, a boczne kieszonki umożliwią rozlokowanie najpotrzebniejszych rzeczy pod ręką. Teraz, takie rozwiązanie z obszarów konstruktywnego planowania trafiło do rzeczywistości i możesz nabyć fotelik, który zapewni Ci relaks w dowolnym miejscu i chwili.

Tarcze strzeleckie – podstawowe wyposażenie na strzelnicę

Do sprawdzenia precyzji oddanego strzału obowiązujące okażą się tarcze strzeleckie, bo tylko one wskażą dokładne wyniki i pozwolą na porównanie ich z pozostałymi zawodnikami. Dzięki tarczy z podziałką punktową, zorganizujesz turniej umożliwiający wyłonienie zwycięzcy, jak również poznasz własny poziom osiągnięć. Zanim jednak przystąpisz do rywalizacji, zgromadź niezbędny sprzęt na strzelnicę w sklepie combat, który przybliży Twoje miejsce na podium i uprzyjemni Ci trening.