Fenix

Fenix

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Fenix — poznaj niezniszczalną energię światła

Wszelka sprawna aktywność o zmroku, a tym bardziej w nocy, staje się niemożliwa bez światła latarki. Zresztą, przydaje się ona również w pomieszczeniach bez oświetlenia lub z jego niedostateczną ilością. Jednakże w praktyce nie zawsze zakupiony sprzęt staje na wysokości powierzonego mu zadania. Chyba że wybierasz sprawdzone i niezawodne marki. Do nich bez wątpienia należy amerykańska firma Fenix, której produkty znajdziesz dzisiaj w sklepie combat.

Co czyni latarki Fenix wyjątkowymi? Zastosowanie najnowocześniejszej optyki stanowiącej o jednolitej mocy światła, użycie wytrzymałych materiałów oraz zapewnienie wodoodporności każdego modelu. To oczywiście niepełny obraz walorów „szperaczy” tego producenta, bo po zapoznaniu się z poszczególnymi seriami okazuje się, iż cechuje je szeroki zakres zastosowań. I tak najpopularniejsza linia E, z wydajnymi podstawowymi trybami pracy i prostą obsługą nadaje się do użytku codziennego, co widać na przykładzie wersji E12.

Z kolei latarki diodowe Fenix z pakietu TK odznaczają się dalekim zasięgiem oraz imponującym strumieniem świetlnym, zamkniętym w szczelnej antypoślizgowej obudowie, dzięki czemu wybierane są do działań taktycznych, jak np. latarka TK11. Natomiast z myślą o profesjonalnych użytkownikach powstała kategoria PD, do której należy np. Fenix PD36R – o potężnej wiązce 1600 lumenów. Warto też zaznaczyć, że dla potrzebujących dużej swobody ruchu opracowano wygodne latarki czołowe Fenix – teraz także dostępne w sklepie combat.

Jak powstała wybitna marka Fenix?

Wydawałoby się, że branża zajmująca się mobilnym oświetleniem nie potrafi już niczym zaskoczyć klienta, ponieważ wszystkie możliwe innowacje zostały wdrożone. Tymczasem w Ameryce zespół ambitnych wynalazców, inżynierów i speców od optyki postanowił stworzyć idealny wzorzec latarki. W tym celu 2004 roku powołano do istnienia przedsiębiorstwo „Fenix Light Limited”. Zaledwie rok później wyprodukowało ono serię latarek Fenix L1, które okazały się światowym hitem i otrzymały tytuł Latarki 2005 Roku. Dlaczego?

Ponieważ, dysponując wysokiej klasy światłem, zachowały kompaktowe kształty i solidną konstrukcję, a do tego, do ich „obudzenia” wystarczyło łatwe do nabycia pojedyncze ogniwo AA. Od tego czasu datuje się rozpoznawalność firmy i jej powodzenie. Z każdym rokiem przybywa także odbiorców - mogących liczyć na niezawodność, długowieczność i rewelacyjną funkcjonalność swoich „lampek”.

A w ofercie czekają na nich, tak jak i na Ciebie, latarki diodowe Fenix przeznaczone do celów turystycznych bądź taktycznych oraz egzemplarze rowerowe i lekkie czołówki. Docenione przez ekspertów zdobywały przez szereg lat nagrody i wyróżnienia, jak choćby „5Stars Excellent” czy “First Asia Outdoor Industry Design Award” za wersję TK45. Zatem wypróbuj je i Ty, poznając firmę Fenix za pośrednictwem sklepu combat.


Czytaj nasze poradniki