Kershaw

Kershaw

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kershow — ceniony producent noży godnych zaufania

Podręczny „kozik” bywa przydatny w wielu sytuacjach i to niekoniecznie domowych. Potrafi wybawić Cię z niejednego kłopotu podczas krzątaniny na działce, wędrówki po lesie, biwakowania, wycieczki itd. Szczególnie mile widziany w roli towarzysza wypraw jest model składany, zwłaszcza gdy odznacza się solidną budową i sprawnie działającym mechanizmem otwierania. Właśnie takie egzemplarze oferuje marka Kreshow. Noże jej produkcji cechują się bowiem niezawodnością oraz pierwszorzędną klasą, a do tego atrakcyjnym desingiem.

Teraz nie musisz sprawdzać, co proponuje przypadkowy sklep z nożami, ponieważ najciekawsze i najbardziej poszukiwane sztuki znajdziesz w sklepie combat. Wśród folderów przeznaczonych do codziennego użytku spotkasz poręczny Valve 1375 wykonany ze stali nierdzewnej o doskonałych zdolnościach tnących i penetrujących, uniwersalny Airolck 1385 z ostrzem rozkładanym za pomocą flippera, a także Starter 1301BW aktywowany na 2 sposoby – obustronny kołek i flipper.

Każdy z noży amerykańskiej firmy gwarantuje Ci profesjonalne ostrza składane Kreshow, czyli wykonane z mocnej stali i błyskawicznie działające. Momentalna gotowość do pracy w niektórych wersjach wynika z zastosowania systemu wspomagającego SpeedSafe, który dba o szybkość akcji. Możesz też liczyć na bezawaryjną blokadę liner lock lub frame lock. Obsługa takiego „składaka” to sama przyjemność, gdyż idealnie leży w dłoni, jest funkcjonalny, a ponadto posiada atrakcyjną prezencję - stworzoną przez doświadczonych projektantów.

Co warto wiedzieć o firmie Kreshow?

Firmę Kreshow powołał do życia w 1974 roku wyjątkowo zdolny projektant Pete Kreshow. Poszukując perfekcyjnych noży do łowiectwa i rybołówstwa, wpadł na pomysł, by samodzielnie zacząć produkować noże składane myśliwskie. Tak też się stało i wkrótce wystartowała premierowa seria. Jednakże ambicje wynalazcy na rozszerzenie oferty rosły, toteż w roku 1977 postanowił zawiązać spółkę z KAI Group. Okazało się, że to dobre posunięcie, ponieważ fabryka ze stanu Oregon w USA zaczęła święcić triumfy.

A wpłynęło na nie uruchomienie trzech linii produktów: noży kuchennych w stylu japońskim, noży profesjonalnych oraz Kershaw knives dedykowanych codziennym potrzebom i aktywności outdoorowej. Do sukcesu marki przyczyniła się też w niemałym stopniu współpraca ze znakomitymi projektantami takimi jak Ken Onion czy Ernest Emerson. Dzięki ich ciekawym i często oryginalnym pomysłom, Kreshow stworzył m.in. noże składane ekskluzywne oraz niepowtarzalne warianty dla wymagających odbiorców.

Oczywiście zadbano również o potrzeby zwykłych użytkowników ceniących jakość. Starania producenta owocujące świetnymi artykułami docenili nie tylko klienci, lecz także branżowi eksperci, przyznając marce Kreshow na Blade Show w Atlancie w 2005 r. aż 4 nagrody. Co ciekawe, laur zwycięstwa ponownie zawędrował do Kai USA Ltd. w 2012 r. Świadczy to o niesłabnącej kondycji firmy. Dzisiaj każdy chcący posiadać nowoczesne i praktyczne narzędzie wybiera noże Kreshow.


Czytaj nasze poradniki