Lansky

Lansky

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Lansky — as w branży ostrzenia

Twój ulubiony nóż traci formę? To znak, że nadeszła pora naprawy. Nie czekaj dłużej, aż całkiem ulegnie stępieniu, bo wówczas trudniej będzie przywrócić mu dobrą kondycję. A przy pomocy właściwie dobranej osełki kilka ruchów sprawi, iż błyśnie ponownie niezawodnym ostrzem. Teraz masz okazję na udany zakup, ponieważ wśród wielu innych znanych producentów w sklepie combat gości marka Lansky. Ostrzałki jej produkcji robią w Europie i poza nią niemałą karierę, toteż warto poświęcić im chwilę uwagi.

Co tak przyciąga rzesze klientów? Przede wszystkim prosta obsługa prowadząca do wyśmienitych rezultatów. Poza tym możliwość ostrzenia rozmaitych narzędzi począwszy od noży kuchennych, scyzoryków, siekaczy survivalowych po maczety i przyrządy ogrodnicze. Wystarczy dopasować model do czekającej go misji, by zyskać pewność stuprocentowego odrodzenia potencjału danego instrumentu. Przykładowo popularna wersja Turn Box oferuje 2 rodzaje prętów – ceramiczne i diamentowe, 2 typy gradacji oraz 2 kąty ostrzenia.

Dzięki temu przygotujesz do pracy i wyszlifujesz zarówno nóż szefa kuchni, jak i kozik EDC. Natomiast, jeśli zależy Ci na bardziej zaawansowanym systemie ostrzenia, to możesz kierować się doświadczeniem ekspertów polecających zestawy mieszczące od 3 do 5 kamieni z różnych materiałów o odmiennej gradacji. W takim komplecie znajdziesz także prowadnice oraz imadełko umożliwiające zmianę kąta ostrzenia. Będąc w posiadaniu tego wariantu, dokonasz pełnej odnowy narzędzia wraz z idealnym wyostrzeniem.

Jak powstała firma Lansky?

Do powstania amerykańskiej marki Lansky doszło w 1979 roku, kiedy to zdesperowany student medycyny postanowił uruchomić własną produkcję profesjonalnych ostrzałek i systemów do ostrzenia noży. Do tej decyzji skłonił Arthura Lansky’ego Levine’a niezadawalający stan narzędzi chirurgicznych, którymi musiał się posługiwać podczas praktyk lekarskich. Zatem założyciel firmy postawił sobie za cel zaprojektowanie i wykonanie przyrządów doprowadzających ostrza do maksymalnej ostrości.

Pierwszy opracowany przez niego system ostrzenia z regulowanym kątem okazał się strzałem w dziesiątkę. A grono klientów zachęcone niewygórowaną ceną, idącą w parze z wysoką jakością, rosło z każdym dniem. Do dzisiejszego dnia ten produkt oferowany w 7 wariantach zaopatrzonych w 3 do 7 kamieni ostrzących cieszy się ogromnym uznaniem i jest najczęściej wybierany przez użytkowników. Ponadto odbiorcy cenią ostrzałki Lansky za wiele opcji materiałów ścierających takich jak np. naturalny Arkansas obok ceramiki czy diamentu.

Obecna propozycja marki Lansky obejmuje również, oprócz wyżej wymienionych ostrzałek, modele kieszonkowe, wyspecjalizowane struktury ostrzące oraz rozmaite akcesoria do przywracania sprawności nożom. Osełki tego producenta nadają się do szybkiej odbudowy bezawaryjności narzędzia, jak też do zmiany krawędzi tnącej oraz perfekcyjnych czynności wykończeniowych. Do tego gwarantują bezpieczeństwo i wygodną obsługę. Zobacz, jak ostrzałki Lansky ze sklepu combat przywracają siłę Twoim nożom.


Czytaj nasze poradniki