Maskpol

Maskpol

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

10 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

10 produktów

Maskpol MAPA Tactical — marka służb mundurowych oraz fanów wojskowości

PSO Maskpol, należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, produkuje przede wszystkim artykuły ochronne w postaci np. kamizelek kuloodpornych, masek różnego typu oraz odzieży. Specjalizuje się też w tworzeniu wyposażenia ochrony prewencyjnej, proponując pracownikom mundurowym tarcze, pałki oraz dostosowany do zadań ubiór przeciwuderzeniowy. Mimo wyraźnego nastawienia na konkretnego odbiorcę, każdy cywil z zamiłowaniami militarnymi może skorzystać z oferty tego producenta.

Teraz, dla Ciebie sklep combat zgromadził wyselekcjonowany towar tej firmy, wśród którego obecna jest tonfa Maskpol, półmaska Maskpol, a także garderoba kamuflażowa. Spodnie, koszulka termoaktywna, bluza mundurowa, softshell, a nawet nakrycia głowy posiadają najbardziej zaawansowany i ceniony w Europie wzór maskujący. Jest to kombinacja nachodzących na siebie plamek w różnych odcieniach 6 kolorów, budująca przestrzenny kamuflaż Maskpol MAPA.

Nowoczesny projekt MAPA sprawia, że mundury Maskpol, noszone przez żołnierzy Obrony Terytorialnej, popisowo wtapiają się w roślinność lasów środkowoeuropejskich. Zatem, jeśli planujesz aktywność w ekstremalnych warunkach i zależy Ci na wytrzymałych, funkcjonalnych oraz wyjątkowo wygodnych częściach garderoby, a do tego chcesz zniknąć z oczu innych ludzi, wybierz odzież Maskpol MAPA Tactical, którą okazjonalnie otrzymasz w sklepie combat.

Co warto wiedzieć o marce Maskpol?

Wszystko zaczęło się od budowy w roku 1961 kopalni rud żelaza w powiecie kłobuckim, której działalność nie ruszyła jednak z miejsca, ponieważ wykazano nieopłacalność eksploatacji tamtejszych złóż. Za to postanowiono wykorzystać istniejące już obiekty do wytwarzania sprzętu ochrony dróg oddechowych. I tak w 1968 r. wystartowała fabryka dostarczająca filtry F14, F15 oraz półmaski, a w kolejnych latach dołączyły do nich maski MP-4. Dotychczas mało znany PSO Maskpol z Konieczki, zaczął nabierać rozpędu.

Przełom nastąpił pod koniec 1994 roku, kiedy to przekształcono zakłady państwowe w Spółkę Akcyjną. Wówczas przystąpiono do modernizacji przedsiębiorstwa, wdrażając nowe technologie i wymieniając maszyny na bardziej nowoczesne. Rozbudowana również została baza badawcza. Owocem tych zmian było rozszerzenie produkcji o asortyment przeznaczony dla wojska i policji. Wyrobem zasługującym na szczególne uznanie okazał się głównie Maskpol Dromader, czyli kamizelka taktyczna będąca elementem wyposażenia ZSPUiW.

Swojej premiery doczekały się także doskonałe kuloodporne kamizelki Maskpol. Hełm, maska przeciwgazowa, sprzęt odkażający, odzież ochronna oraz pełne umundurowanie wpisały się na stałe na listę zapotrzebowania polskich sił zbrojnych. Dzisiaj firma Maskpol MAPA Tactical przoduje w swojej branży i dotrzymuje kroku aktualnym potrzebom odbiorców. Dlatego w dobie pandemii nie zabrakło w jej ofercie półmasek P2 i P3, a ponadto gogli ochronnych, kombinezonów i masek MCP-01. Poznaj jej produkty w sklepie combat.


Czytaj nasze poradniki