Vögler Optik

Vögler Optik

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Vogler Optik – ekspert w branży sprzętu optycznego

Aby zapewnić sobie gwarancję celności myśliwi, strzelcy sportowi oraz uczestnicy ASG coraz częściej wyposażają swoją broń w celowniki optyczne. Lunety ze stałym przybliżeniem asystują zazwyczaj wiatrówkom rekreacyjnym, a przyrządy dysponujące zmiennym powiększeniem wybierają bardziej wymagający użytkownicy, którzy liczą również na obecność klasycznego krzyża z podświetleniem. Oczywiście te celowniki muszą być zgrane z typem posiadanej broni.

Jeśli poszukujesz niezawodnej lunety o dobrych parametrach w przystępnej cenie, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że teraz w sklepie combat gości niemiecki producent Vogler Optik, a dokładniej jego sprzęt optyczny. Dostaniesz więc tutaj lunety Vogler Optik z regulowanym powiększeniem 3-9x40 lub 6-24x50 i co więcej z montażem dwuczęściowym na szynę w standardzie 11 mm. Precyzyjne namierzanie obiektu, w zależności od potrzeb, ułatwi Ci siatka MILDOT, siatka balistyczna bądź krzyż 4A.

Skorzystać też możesz z modelu „uzbrojonego” w czerwone oraz zielone światło krzyża w pięciu odcieniach natężenia każdej z barw. W ten sposób dostroisz celownik do panującej aury i pory dnia. Co jeszcze podarują Ci lunety Vogler Optik? Solidną budowę np. z aluminium lotniczego, regulację paralaksy, soczewki z powłoką antyrefleksyjną, korzystną transmisję światła, a ponadto sprawność w trudnych warunkach pogodowych. W dodatku będą się nadawały do karabinków PCP, replik ASG oraz broni małokalibrowej.

Co warto wiedzieć o Vogler Optik?

Niemiecka firma Vogler Optik znana jest nie tylko z dobrej jakości produktów optycznych, ale również z uważnej analizy wymagań klienta, wśród których niebagatelną rolę pełnią niewygórowane wydatki. Dlatego lunety czy kolimatory Vogler Optik nabywane za rozsądną kwotę mogą konkurować z podobnymi instrumentami innych marek. Szczególnie ciekawie prezentuje się ostatnia seria Premium - skupiająca naprawdę udane egzemplarze.

Wyróżniają się one mocną konstrukcją odporną na wstrząsy, przejrzystym obrazem oraz płynną regulacją ostrości. Z kolei wcześniejsze modele, popularne głównie w kręgach myśliwych, cenione są za opcję dającą możliwość ustawienia szerokiego kadru lub silnego zbliżenia namierzanego obiektu. Użytkownicy podkreślają też walory jednolitego tubusu z aluminium, ofiarowującego z jednej strony lekkość z drugiej zaś wytrzymałość, dzięki czemu optyka jest bezpieczna nawet przy wiatrówce sprężynowej z odrzutem.

Na uwagę zasługują także kolimatory Vogler Optik stosowane głównie w strzelectwie bojowym na krótkim dystansie do błyskawicznego określania celu. Odznaczają się one rzadko spotykaną w tej grupie przyrządów funkcją wyboru spośród 4 typów siatek celowniczych. Vogler Optik oprócz tworzenia uniwersalnych i skutecznych celowników zajmuje się też produkcją zestawów do konserwacji i czyszczenia broni, o których wypada pamiętać, dokonując zakupów w sklepie combat.


Czytaj nasze poradniki