Nożyczki

Nożyczki

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

6 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

6 produktów

Nożyczki – nieoceniona pomoc

Gdzie przydają się nożyczki?

Nie ma gospodarstwa, które nie znałoby nożyczek. Drzemią w szufladach obok różnych szpargałów, by w odpowiedniej chwili rozciąć materiał czy karton albo nadać im jakiś pożądany kształt. Pomagają rozwijać pasje artystyczne i wspierają czynności rzemieślnicze. Obecnie nożyczki domowe przystosowane są do wielu zadań, więc mają charakter uniwersalny.

Mając odpowiedni model, poporcjujesz kurczaka, rozdrobnisz zioła czy przetniesz twarde tworzywo. A jeszcze inny egzemplarz pomoże Ci uporządkować ogród. Z nieposkromionej bujnej zieleni wydobędziesz uporządkowane formy. Wszystko dzięki wsparciu właściwych nożyc. One wyeliminują martwe gałązki, wyrównają trawniki, a nawet umożliwią wykreowanie roślinnej rzeźby zgodnej z Twoim poczuciem estetyki.

Nożyczki ogrodowe – jaka jest ich misja?

Kiedy na dobre zagości wiosna, przyroda zachwyca intensywnością rozwoju i bogactwem form. Jednak wybujała trawa przed domem, przypominająca z każdym dniem coraz bardziej łąkę, nie wpływa na walory estetyczne obejścia, zwłaszcza gdy w jej falach zaczynają ginąć wypielęgnowane niegdyś kwiaty. Prostym rozwiązaniem jest wtedy użycie kosiarki, ale ta nie wykona precyzyjnych przycięć i siłowo potraktuje cenne rośliny.

I tutaj pomocne okażą się nożyczki do przycinania trawy. Ułatwią bowiem wyrównanie rabatek kwiatowych, brzegów trawnika czy wygładzenie trudno dostępnych zakamarków. Poradzą sobie również ze sterczącymi na wszystkie strony pędami tui, bukszpanu czy ligustru. Pod ich ostrym, lecz subtelnym dotykiem żywopłot przybierze uporządkowaną postać. O usuwaniu uszkodzonych gałązek czy przetrzebianiu chaszczy nie trzeba wspominać, bo ta rola nasuwa się sama.

Jakie nożyczki do cięcia trawy i żywopłotu?

Są potrzebne, to nie ulega wątpliwości. Ale jakie? Mogą być ręczne albo mechaniczne. Jeśli w Twoim ogrodzie nie ma zbyt dużo krzewów, drzew i kwietnych enklaw, to w zupełności wystarczą pierwsze z wymienionych. Lekkie, z dobrze wyprofilowanym uchwytem i naostrzonym brzegiem, pokonają suche gałązki i obumarłe części bylin. Perfekcyjnie przystrzygą też murawy w okolicach kwietników i przy krawężnikach.

Modele z teleskopową rączką ułatwią Ci pracę w pozycji stojącej oraz łatwy dostęp do wyższych miejsc. Natomiast przyrządy zasilane prądem lub akumulatorowe nie będą wymagały od Ciebie wysiłku, bo już za jednym cięciem doprowadzisz do porządku zwichrowane czubki żywopłotów. Ich cicha i płynna praca nie zakłóci spokoju domowników, gdy będziesz porządkować ponad miarę rozrośnięty ogród.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając nożyczki ogrodowe?

Wiadomo, przydomowy zieleniec wymaga pielęgnacji, aby prezentował się efektownie, cieszył oczy właścicieli i przechodniów. Dlatego dbasz o niego i wkładasz w to sporo energii, ale do pełnego urzeczywistnienia zamierzeń potrzebne są akcesoria korygujące, takie jak sekator i nożyce. Aby manewrowanie nimi nie sprawiało Ci trudności powinny posiadać wygodną ergonomiczną rączkę i niedający się odczuć ciężar. Dobrze też, gdy zostaną wyposażone w odbojniki zmniejszające wstrząsy powstałe przy rozcinaniu gałązek.

Kolejna sprawa to długość i jakość ostrza. Ramiona o długości 12-20 cm bezproblemowo wykonają skrupulatne selekcjonowanie pędów i modelowanie krzaków, ale do regulacji okazałych koron drzew konieczne okażą się większe nożyce spalinowe. Inwestycja w narzędzie opłaci się, jeżeli wybierz produkt z głownią ze stali nierdzewnej – gwarantującej odporność na korozję.

Nożyczki uniwersalne – szeroka gama zastosowań

Królują wszędzie tam, gdzie liczy się umiejętność dostosowania do sytuacji. Poradzą sobie z obróbką opornych materiałów, uporają się z zadaniami biurowymi, wyruszą również na ratunek zaniedbanemu ogródkowi. A wszystko za sprawą wielofunkcyjności, którą osiągają poprzez wytrzymałe, klasyczne ostrza, wygodne uchwyty oraz dodatkowe udoskonalenia. Ponieważ narzędzia sprawdzonej marki zapewnią Ci całe lata niezawodnej pracy, więc zaufaj jej i wybierz nożyczki w sklepie combat.