Ręczne wykrywacze metali

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

7 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

7 produktów

Ręczne wykrywacze metali — poręczni sojusznicy poszukiwań

Do jakich zastosowań ręczny wykrywacz metalu?

Wyjątkowe grono, skupiające osoby z żyłką detektywistyczną, łatwo rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Ich atrybutem nie jest jednak, jak w przypadku sławnego Sherlocka Holmesa pomagająca w myśleniu fajka, ale detektor. Ci wytrawni poszukiwacze zaopatrzeni w tradycyjne lub zaawansowane maszyny wędrują po leśnych polanach, łąkach i plażach, poszukując „skarbów”. Równie często w obszarze poszukiwań pojawiają się amatorzy na ogół korzystający z pinpointera.

Ten mniejszy krewniak profesjonalnego detektora bywa często jego uzupełnieniem w finalnej fazie namierzania obiektu, bowiem potrafi precyzyjnie określić położenie znaleziska. Wykorzystuje się go też z powodzeniem do kontroli osobistej w przestrzeni publicznej oraz w zamkniętych pomieszczeniach. Bramkowe wykrywacze metali spotkasz na lotniskach, stadionach, salach koncertowych, jak również we wszystkich miejscach wymagających wzmożonej ochrony.

Jakie typy detektorów znajdziesz najczęściej w ofercie producentów?

Podstawowy podział obejmuje dwie kategorie: detektory standardowe oraz ręczne wykrywacze metali. Standardowe wykrywacze metali służą do odnajdywania przedmiotów ukrytych w glebie albo w środowisku wodnym. Cechują się różnej wielkości cewką, ergonomicznym uchwytem, przeważnie regulowanym podłokietnikiem, a także wyświetlaczem informującym o parametrach urządzenia. Stosowane są zarówno przez doświadczonych odkrywców, jak i przez początkujących tropicieli tajemnic ziemi.

Z kolei wykrywacz metali ręczny okazuje się nieodzowny w sytuacji, gdy wymagane jest dokładne wskazanie położenia rekwizytu. Skrupulatny w określaniu jego pozycji pomaga uniknąć wielu niebezpieczeństw mających postać np. ukrytych pod warstwami piachu min. Ponadto sprzyja pracom remontowym, gdyż umie bezbłędnie zlokalizować sieć przewodów elektrycznych ciągnących się w ścianach i pod powierzchnią gruntu. Tak samo mile widziany jest w roli pomocnika klasycznego detektora.

Jakie zalety posiadają ręczne wykrywacze metali?

Oprócz daru wnikliwej penetracji terenu pod kątem znaleziska, wykrywacz metali ręczny odznacza się kompaktową formą i niedużą wagą. Ulokujesz go zatem wygodnie w każdej torbie bądź plecaku. Ucieszy Cię też z pewnością, podczas wykonywania zadań, niezwykle prosta obsługa polegająca na wciśnięciu zaledwie jednego przycisku. Problemu nie dostarczy także zasilanie, ponieważ pinpointery mają wbudowany akumulator albo działają w oparciu o baterie, zazwyczaj 9V.

Czym się kierować, wybierając wykrywacz metalu ręczny?

Chociaż „ołówkowe” detektory są podobne do siebie pod względem gabarytów, zastosowanych materiałów i funkcji, to warto przyjrzeć się im uważniej. Ponieważ wtedy dostrzeżesz, że niektóre modele pracują w wysokiej częstotliwości, inne w niskiej, a są też egzemplarze z możliwością jej regulacji. Niska częstotliwość ułatwi Ci odnajdywanie „skarbów” znacznie zagłębionych w mocno zmineralizowanej glebie. Z kolei fale o wysokiej częstotliwości umożliwią odszukanie monet czy biżuterii w obszarze o niskiej mineralizacji.

A jeśli zamierzasz dokonywać odkryć na wilgotnych łąkach, błotnych zakolach rzek czy też całkiem pod wodą, to koniecznie zwróć uwagę na klasę wodoszczelności danego wariantu detektora. Wybrane wzory zaoferują Ci zanurzenie na poziomie 3-6 m. Możesz wówczas połączyć przyjemność nurkowania z misją detektywistyczną. Decydując się na konkretny wzór, sprawdź jakimi dysponuje trybami sygnalizacji. Zwykle będzie to wibracja zamiennie stosowana z dźwiękiem albo obydwie opcje jednocześnie.

Dodatkową korzyść zyskasz, mając pinpointer z dodatkowymi funkcjami takimi jak np. : alarm przy długiej bezczynności – zapobiegający zgubieniu urządzenia, wyłączenie dźwięku w celu dokonywania dyskretnych czynności czy doświetlenie za pomocą diody LED. Poza tym w niektórych sytuacjach zbawienna okaże się miarka z boku instrumentu - służąca do oceny głębokości na jakiej znajduje się cenny okaz ewentualnie do analizy porównawczej rozmiarów znaleziska.

Jaki ręczny wykrywacz metali na początek?

Dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z detektorem, wytwórcy przygotowali szereg ciekawych propozycji. Wśród nich znajdują się ręczne wykrywacze obsługiwane za pomocą „guzika” umiejscowionego w zasięgu palca. Wyposażone w 3 - 5 poziomów czułości pozwalają zawęzić obszar detekcji. Tutaj czynnościom w trudnych warunkach sprzyja mocna latarka LED. Z korpusem odpornym na pył i wodę są w stanie zdziałać cuda. Poznaj je, oraz inne wysokiej klasy ręczne wykrywacze metali, dostępne teraz w sklepie combat. W sklepie znajdziesz również szeroki wybór akcesoriów do wykrywaczy metali

Czytaj nasze poradniki


Ostatnio dodane na naszym kanale YT: