Boker Plus

Boker Plus

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Boker Plus — fachowiec w produkcji noży najwyższej klasy

Nie ulega wątpliwości, że noże są narzędziem wszechobecnym. Bowiem zawsze potrzebny jest jakiś „kordzik” pod ręką bez względu na to czy wykonujesz prace gospodarskie, czy budujesz obozowisko. Najważniejsze by był poręczny, funkcjonalny i niezawodny. Na produkty o takich właściwościach możesz liczyć, korzystając z oferty marki Boker. Znajdziesz tu modele do codziennego zastosowania i linie dla profesjonalistów. Noże Boker Plus to więcej niż sprawność. Przekonaj się o tym, wybierając foldery w sklepie combat.

Najpierw zwróć uwagę na noże Boker Plus sprężynowe, ponieważ spiszą się one w każdej sytuacji – na wycieczce plenerowej, podczas wyprawy survivalowej, jak również w trakcie zwykłych powszednich czynności. Niewielki i lekki Strike Spearpoint ze stali nierdzewnej błyskawicznie udostępni po naciśnięciu przycisku ostrze, gdy zajdzie taka potrzeba. A blokada typu plunge – lock, regulowana suwakiem na rękojeści, zapobiegnie przypadkowemu zamknięciu go i otwarciu w fazie braku aktywności.

Świetnym uzupełnieniem Twojego wyposażenia EDC może być także zaledwie 31 g. scyzoryk zamykany ręcznie. Odporny na korozję oraz ścieranie, kompaktowy i wytrzymały chlubnie dopełnia kolekcję tworzącą noże Boker Plus składane, zatem posłuży też Tobie. Z kolei noże Boker Plus motylkowe dostarczą Ci np. takie wzory jak Balisong G10. Wyróżniają się one specjalną budową sprzyjającą wykonywaniu tricków, ale równie dobrze radzą sobie jako przyrządy tnące, gdyż dysponują wysokiej jakości głownią. Nie wierzysz? Sprawdź.

Historia marki Boker

Zaczęło się od produkcji szabel. W 1829 r. w niemieckiej miejscowości Solingen, Hermann i Robert Böker postanowili rozpocząć wytwarzanie broni służącej do walki, ponieważ taka była potrzeba chwili. Ich towar rozchodził się ekspresowo, co sprzyjało rozwojowi niewielkiej manufaktury. Mając już pewne doświadczenie i odpowiedni kapitał, bracia zdecydowali się w 1837r. kontynuować biznes na innym kontynencie. Hermann podążył do Ameryki, zakładając tam H. Boker & Co, a Robert uruchomił w Kanadzie Casa Boker.

Tymczasem w Solingen doskonalono wytwarzanie noży w zakładach, które w 1869 objął kuzyn Heinrix Boker i nazwał je Heinr.Boke & Co. Firmy po obu stronach oceanu efektywnie współpracowały ze sobą, zdobywając rzesze klientów. Jednakże II wojna św. unieruchomiła europejską działalność, a amerykańskie przedsiębiorstwo znalazło się pod zarządem Cooper Tool. Na szczęście niezbyt długo, bo w 1986 r. wróciło do korzeni za sprawą reaktywowanej marki Heinr.Boker & Co, która odzyskała prawa do wyłączności na znaki towarowe.

Obecnie producent ma liczne filie na całym świecie, a jego noże posiadają ugruntowaną renomę. Wśród szerokiej gamy egzemplarzy uznaniem cieszą się tak „siekacze” kuchenne, jak i wzory taktyczne, survivalowe czy EDC, ponieważ gwarantują solidne wykonanie oraz wysoką klasę materiałów. Do tego dochodzi ciekawy desing i wygodna bezpieczna obsługa. Czego chcieć więcej? Zaprzyjaźnij się z marką Boker, typując noże w sklepie combat.


Czytaj nasze poradniki