Kubotany

Kubotany

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kubotan, czyli bezpieczeństwo w twoich rękach

Małe narzędzie do samoobrony

Mieszkasz w okolicy, w której nie czujesz się bezpiecznie? Często wracasz późnymi wieczorami do domu? Kubotan to niewielka i poręczna broń w postaci mieszczącego się w dłoni podłużnego narzędzia o tępych lub zaokrąglonych końcach. Jest przeznaczony do obrony koniecznej i walki na krótkim dystansie.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom zajmuje niewiele miejsca i możesz mieć go zawsze przy sobie, zarówno w kieszeni garnituru, jak i w torebce. Przeważnie jest wykonany z bardzo trwałych materiałów, odpornych na zgięcia, złamanie czy na temperaturę, co pozwala korzystać z niego przez długi okres. Ważnym aspektem jest też ergonomiczny kształt, przez który idealnie układa się w dłoni.

Praktyczny kubotan, czyli długopis taktyczny

Poza podstawową funkcją, którą jest samoobrona, kubotan może mieć też inne zastosowania. Jednym z nich jest między innymi funkcja przyrządu do pisania, co pozwoli Ci wykorzystać kubotan jako długopis. Taki gadżet idealne sprawdza się w pracy, szkole czy w domu, a jednocześnie pozostaje skuteczną bronią.

Kubotan może być również wyposażony w takie dodatkowe funkcje, jak krzesiwo czy latarka. Dzięki temu znajduje wiele zastosowań i może być przydatny tak dla kogoś pracującego w biurze, jak i dla żołnierza przebywającego w terenie.

Jak używać kubotanu?

Jeżeli zagrożenie pojawia się nagle i dystans między Tobą a napastnikiem jest niewielki, to idealny moment, żeby wykorzystać to narzędzie. Zwiększa ono siłę zadawanych ciosów na krótkim dystansie, zwłaszcza jeśli trafiać będziesz w miejsca wrażliwe.

Z użytkowaniem kubotanu poradzi sobie nie tylko ktoś wprawiony w walce wręcz, ale również osoba początkująca, ponieważ jest to bardzo intuicyjne. Co ważne, znając jednak techniki posługiwania się kubotanem, można znacznie zwiększyć efektywność swoich ciosów, a on sam może okazać się potężniejszą bronią i szybko zniechęcić napastnika do dalszego ataku.

Więcej o technikach walki kubotanem dowiesz się z poradnika: Jak używać kubotanu? Techniki posługiwania się japońskim narzędziem do samoobrony

Kubotan w świetle prawa

Odnosząc się do przepisów obowiązujących w kraju, nie ma obowiązku posiadania specjalnego zezwolenia, co sprawia, że korzystanie z kubotanu jest w pełni legalne. Poprzez to, że nie wyrządza on dużych obrażeń i jest mniej niebezpieczny niż większość broni używanej do walki wręcz, nie jest tak samo klasyfikowany.