Alarmy osobiste

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Alarmy osobiste – informuj o grożącym Ci niebezpieczeństwie

Po co alarm osobisty?

Lepiej być przezornym niż poszkodowanym. Zatłoczony środek lokomocji stwarza warunki sprzyjające kradzieży, podobnie jak zacieniona alejka. W pierwszym przypadku narażasz się na lepkie ręce złodziejaszków, osłonięte tłumem, w drugim: na napaść pod osłoną mroku. Jeśli jednak posiadasz alarm osobisty dźwiękowy, uruchamiający się w sytuacji zagrożenia, możesz czuć się bezpieczniej, bo syrena bezlitośnie zwróci uwagę otoczenia na atakującego Cię oprycha.

Dla kogo system bezpieczeństwa osobistego?

Tak jak chronisz mieszkanie i dobytek, tak samo musisz zadbać o siebie i bliskie Ci osoby. Jak to zrobić? Warto skorzystać z systemu bezpieczeństwa osobistego. Jednym z jego elementów może być pilot w kształcie breloczka z widocznym guzikiem, którego wciśnięcie uruchomi syrenę. Wyposażony w taki rekwizyt dzieciak, wezwie Cię, kiedy poczuje się niepewnie.

Chcesz poznać skuteczne metody samoobrony? Przeczytaj wpis: Jak skutecznie się bronić - najlepsze narzędzia do samoobrony.

Jak działa alarm osobisty?

Alarm osobisty w formie breloka doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy chcesz zabezpieczyć wartościowe przedmioty. Takie akcesorium zazwyczaj wyposażone jest w karabińczyk oraz smycz. Do tego pierwszego możesz przymocować – przykładowo – torebkę lub saszetkę. Smycz, która pełni rolę zawleczki, należy zaś przypiąć do elementu garderoby bądź założyć na nadgarstek.

W sytuacji, gdy ktoś sięgnie po zabezpieczony alarmem przedmiot i mocno go do siebie zagarnie, smycz zostanie odczepiona od trzonu urządzenia. Wtedy rozlegnie się głośny dźwięk, który poinformuje wszystkich dookoła o próbie kradzieży. Aby wyciszyć urządzenie, należy ponownie wprowadzić zawleczkę do otworu.

Alarm osobisty akustyczny w funkcji odstraszacza

Osoby podróżujące w pojedynkę, biegacze, pracownicy nocnej zmiany, a także różne nocne marki narażone są bardziej na niebezpieczeństwo. Jeśli do nich należysz, pomyśl o alarmie osobistym, bowiem ten mały gadżet może wiele zdziałać. Do wyboru masz breloczki, wisiorki, opaski oraz pasy naramienne. Wszystkie gwarantują prostą i efektywną obsługę. Jednym ruchem uaktywniasz syrenę, wprawiając napastnika w zakłopotanie i dezorientację.

Przenikliwy, donośny dźwięk (nawet 130 dB) rozchodzi się po okolicy, docierając do uszu oddalonych przechodniów. Czas jego emisji pozwala Ci na wezwanie pomocy, ale zazwyczaj zaskoczony łobuz wycofuje się sam. Zaletą tego sprzętu są także kompaktowe kształty i możliwość dopięcia go do paska czy torebki. Chcesz lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich? Sprawdź alarmy osobiste w sklepie internetowym combat.