Pałki obronne

Pałki obronne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Pałki – popraw swoje bezpieczeństwo

Skuteczne narzędzie samoobrony pod ręką

Co zrobisz, kiedy na Twojej drodze pojawi się napastnik? Możesz pochwalić się wysportowaną sylwetką i dużą siłą mięśni, więc uważasz, że nie musisz się niczego obawiać? W pewnych sytuacjach nie wystarczy jednak sam trening samoobrony. Gdy atakujący mają przewagę, niezbędnym wsparciem może okazać się dobre narzędzie wspomagające odparcie ataku. Na przykład pałka taktyczna, z której masz znacznie większe szanse na przepędzenie agresora lub agresorów.

Dlaczego pałka obronna?

To najprostsze narzędzie, którym walczy się w sposób niemalże intuicyjny. Posiadając laskę o solidnej budowie albo pałkę teleskopową, zapewnisz sobie i towarzyszącym Ci osobom poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niej przytrzymasz łobuza w odpowiedniej odległości, bo znacznie „wydłuży się” Twoje ramię. Już samo wyciągnięcie narzędzia może wystraszyć wroga. Co ważne, pałka obronna nie wymaga pozwolenia, ponieważ nie jest bronią w ustawowym tego słowa znaczeniu.

Jaka pałka do samoobrony?

O wyborze rodzaju pałki do samoobrony mogą zadecydować: Twoja postura, kondycja fizyczna, wiek i upodobania. Dla eleganckiego mężczyzny najlepszą propozycją będzie laska o designie nawiązującym do kultury Dalekiego Wschodu lub tradycji Wysp Brytyjskich. Sprawdzi się ona jako uzupełnienie niebanalnego ubioru, a w razie napadu w naturalny sposób przeistoczy się w narzędzie samoobrony.

Najpopularniejsza pałka baton, stanowiąca rodzaj składanego obucha z lekkiego mocnego metalu albo tworzyw sztucznych, przyniesie korzyści przede wszystkim osobom pracującym w ochronie i kierowcom komunikacji miejskiej. Dlaczego? Ponieważ jeden energiczny wstrząsający ruch, czyni ją gotową do użycia. Podobnie zadziała pałka teleskopowa automatyczna uruchamiana przyciskiem. Ten model sprawdzi się nawet w niedoświadczonych rękach.

Wybierając pałkę dla siebie, weź pod uwagę jej długość i ciężar. Im niższego jesteś wzrostu, tym dłuższej pałki będziesz potrzebować – oczywiście dostosowanej też do Twojej siły, aby manewrowanie było jak najbardziej swobodne. Model ze stali hartowanej wytrzyma nawet starcie z cegłą, ale Twoim potrzebom może również sprostać lżejszy i trwały kompozyt polimerowy. Natomiast w każdej wersji pałki segmentowej ważne okaże się błyskawiczne otwieranie systemu blokującego.

Więcej o skutecznych metodach samoobrony przeczytasz we wpisie: Jak skutecznie się bronić - najlepsze narzędzia do samoobrony.

Czy pałka teleskopowa jest skuteczna?

Cechą charakterystyczną tego typu broni jest składana konstrukcja, która czyni z pałki narzędzie kompaktowe, łatwe do ukrycia w kieszeni spodni lub kurtki. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi dobrze leży ona w dłoni i pozwala za jednym machnięciem przyjąć swoją właściwą postać, o rozmiarze nadanym jej przez producenta. Mniejsze modele mierzą od 12 do 18 cali, większe – od 21 do 26 cali.

Wśród różnorodnych modeli pałek zsuwanych, na szczególną uwagę zasługuje pałka teleskopowa sprężynowa. Jej elastyczność sprawia, że nie powoduje poważnych uszkodzeń ciała, tylko sprawia ból. Dużo większe obrażenia wywoła cios zadany sztywną laską, wykonaną na przykład ze stali. Pałka teleskopowa hartowana to najwytrzymalsze narzędzie samoobrony, odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, więc pierwszorzędnie odeprze też atak wyprowadzany inną bronią.

Walka w zwarciu to dla Ciebie ostateczność? Sprawdź wpis: Gazy do samoobrony – wszystko, co musisz wiedzieć.

Wielofunkcyjne pałki do samoobrony

Cenisz funkcjonalne i nieco ekscentryczne rozwiązania? W takim razie mogą Cię zainteresować pałki do samoobrony w kształcie parasola. Gdy sięgniesz po jedną z nich, nie zaskoczy Cię deszcz, wiatr ani żaden łobuz. Rękojeść działająca jak porządna pałka pozwoli unieruchomić zaskoczonego napastnika, gdy zamachniesz się nią jak filmowy Kingsman. Innowacyjna technologia zastosowana do produkcji tego eleganckiego parasola oczaruje każdego współczesnego dżentelmena. Zatem, nie zwlekaj, bo bez względu na to jakie masz preferencje, w sklepie internetowym combat znajdziesz pałki idealne do samoobrony.

Sprawdź pałki klasyczne oraz pałki teleskopowe