Zimą góry są nie tylko wyjątkowo piękne, ale i wyjątkowo wymagające. Podczas wędrówki trzeba zmierzyć się m.in. z niskimi temperaturami, zasypującym szlaki śniegiem i zmęczeniem, które w takich warunkach przychodzi szybciej. Dlatego przed wyruszeniem w drogę warto zebrać prowiant i odpowiednie wyposażenie. Przydadzą się solidny plecak, ciepłe ubrania, wygodne buty i sprzęt outdoorowy. Sprawdź, co znajdziesz u nas, i poznaj nasze inspiracje.

zimowa-wyprawa-w-gory-baner

Plecak Helikon Matilda Backpack Nylon Shadow Grey

Zimowy ekwipunek swoje waży. Miejsca też zajmuje sporo. Dlatego warto mieć wytrzymały i pakowny plecak. Właśnie taki jest Helikon Matilda Backpack Nylon Shadow Grey o pojemności 35 litrów. W jego przestronnej komorze głównej z łatwością zmieścisz ciepłe ubrania i dodatkowe porcje wysokoenergetycznej żywności. Pięć mniejszych kieszeni pomoże Ci natomiast rozmieścić sprzęt w taki sposób, aby zawsze mieć do niego szybki dostęp. O Twoją wygodę zadbają z kolei usztywniane plecy, ergonomiczne szelki z możliwością szybkiego rozpięcia oraz regulowany pas biodrowy.

Rękawice Mechanix Wear Cold Weather Winter Fleece Grey

Skostniałe dłonie to nic miłego. Chcesz wyciągnąć z plecaka przekąskę albo zrobić zdjęcie krajobrazu, ale czujesz, że Twój chwyt jest pewny. Na szczęście jest na to prosty sposób. Wystarczą wygodne i dobrze zatrzymujące ciepło rękawice. Na przykład Mechanix Wear Cold Weather Winter Fleece Grey M. Dzięki izolacji C40 3M Thinsulate zapewniają one dłoniom komfort termiczny. Do tego mają rozszerzony i zabezpieczony gumką mankiet, który zapobiega przedostawaniu się zimna do rękawów. A zastosowane w nich włókna umożliwiają obsługę ekranów dotykowych.

Kji trekkingowy Black Diamond TRAIL TREK POLES Picante

Wytrzymały i lekki kij trekkingowy, wykonany z wysokiej klasy aluminium. Jest lekki, odporny na czynniki atmosferyczne i przyda Ci się nie tylko na zimowe wypady. Ale to właśnie w śnieżnym krajobrazie, podczas wędrówki po ubitym trakcie, pomoże sprawdzać twardość drogi. Zanurzenie się w śniegu po pas, choć może być zabawne, nie zawsze należy do przyjemnych doświadczeń. Zwłaszcza kiedy do ciepłego schroniska jeszcze parę kilometrów.

Buty Protektor Grom Plus Black

Kończymy butami polecanymi na mało wymagające szlaki. Lekkie, wygodne i wodoszczelne zapewnią komfort w czasie spacerowania po górskich dolinkach. Antypoślizgowa podeszwa poprawia przyczepność i pozwala pewnie stawiać kolejne kroki. A paroprzepuszczalna membrana typu TE-POR dba o odpowiednią wentylację. Protektor Grom Plus Black mają wysoki profil, dzięki czemu dobrze zapobiegają urazom i chronią przed otarciami.

To tylko kilka propozycji. Więcej (nie tylko) zimowego szpeju znajdziesz na stronie promocji. Wybierz coś dla siebie i ruszaj w drogę. A my życzymy, żeby zejścia nigdy Ci się nie dłużyły.

Sprawdź sprzęt na zimowe wyprawy i zadbaj o swój komfort w górach.


raty-w-combat

Zapłać za 30 dni z płatnością PayPo