Glock

Glock

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

7 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

7 produktów

Repliki pistoletów Glock – dotknij legendy

Repliki broni Glock to jedne z najpopularniejszych modeli pośród miłośników rozgrywek ASG oraz rekonstruktorów współczesnych jednostek wojskowych. Kluczem sukcesu tych pistoletów jest zawrotna kariera bojowego pierwowzoru.

Opracowany przez Gastona Glocka pistolet do dziś wyróżnia się charakterystyczną sylwetką. Zbudowana na polimerowym szkielecie broń nie została wyposażona w klasyczny kurek. Dodatkowo jest pozbawiona klasycznego bezpiecznika zewnętrznego. Dzięki swojej konstrukcji i legendarnej niezawodności Glocki są dziś wybierane przez najlepsze jednostki specjalne na całym świecie.

Jaki jest najlepszy Glock ?

Replika pistoletu ma być maksymalnie zbliżona do pierwowzoru. Ideałem jest replika nie do odróżnienia od oryginału, zarówno pod względem gabarytów jak i kultury pracy poszczególnych mechanizmów. Oczywiście repliki, w zależności od sposobu wykonania, różnią się ceną. Dlatego warto na początku zadecydować czego naprawdę potrzebujemy.

Najwierniej wykonane repliki są wyposażone w system Blow Back, który symuluje zachowanie się broni palnej podczas strzału. Dzięki temu replika broni z wykonanym ze stali zamkiem symuluje podrzut, który następuje po odpaleniu ostrej amunicji w prawdziwym pistolecie.

Oficjalna licencja Glocka

Niewątpliwie gwarancją jakości i wierności detali w replikach pistoletów Glock jest oficjalna licencja nadawana przez austriackiego producenta. Tak sprzęt oferowany pod oficjalną marką jest maksymalnie zbliżony do oryginału. Zarówno pod względem zastosowanych materiałów, jak i staranności w wykonaniu poszczególnych elementów. Dobra replika leży w dłoni jak prawdziwy pistolet.

W ofercie Combat.pl znajdują się szeroka gama modeli bazujących na bojowych pierwowzorach. Począwszy od kompaktowego Glocka 42 poprzez klasyczne Glocki 17 na największym Glocku 34 skończywszy. Nie zabrakło również replik pistoletów, które obecnie cieszą się ogromną popularnością na rynku broni palnej. Przykładem może być Glock 19X czyli konstrukcja oparta na szkielecie pełnowymiarowego Glocka 17 na którym osadzono zamek z kompaktowego Glocka 19.

Rodzaje replik pistoletów

Repliki pistoletów można podzielić ze względu na sposób „napędzania” kulki. Najprostszy Glock sprężynowy będzie wymagał ręcznego przeładowania przed każdym strzałem. Napinana jest wtedy sprężyna tłoka, który wypycha powietrze. Takie rozwiązanie może jednak nie sprawdzić się podczas dynamicznych scenariuszy ASG albo rekonstrukcji działań bojowych.

W dynamicznym strzelaniu najlepiej sprawdzą się repliki elektryczne albo gazowe. Repliki Glock, jako broń boczna są bardzo często wykorzystywane podczas konfrontacji z przeciwnikami na bardzo krótkim dystansie, często w pomieszczeniach gdzie obowiązuje niższy limit prędkości wylotowej kulek. Dlatego też ważne jest aby pistolet był równie niezawodny jak replika broni głównej.

Najpopularniejsze systemy gazowe są zasilane z kapsuł CO2 lub propanem (green gas). Jedne i drugie wymagają uzupełnienia (z jednorazowych kapsuł z dwutlenkiem węgla lub z butli w przypadku green gas. Gdy ważny jest realizm warto wybrać replikę z systemem Blow Back, który wprawdzie pochłonie nieco gazu z zasobnika, jednak zapewni wrażenia zbliżone do strzału z broni palnej.

Akcesoria Glock

Sama replika to nie wszystko. Bardzo ważne są odpowiednie akcesoria. Jednym z najważniejszych jest właściwie dobrana kabura. To właśnie ona odpowiada za to jak szybko uda nam się dobyć pistolet – co w warunkach walki bezpośredniej (CQB) jest kluczowe. Kabury powinny ściśle obejmować broń, chroniąc ją przed zgubieniem i oddaniem przypadkowego strzału. Niektóre modele wyposażono w zabezpieczenia, które należy wcisnąć w trakcie dobywania pistoletu.

W czasie zabawy nie może nam zabraknąć amunicji. Dlatego warto zaopatrzyć się w zapas magazynków do swojego Glocka. W zależności od modelu repliki w zasobniku zmieści się od 14 do nawet 25 kulek w kalibrze 6 mm. Wykorzystując replikę podczas dynamicznych scenariuszy trzeba się liczyć z częstą wymianą magazynka, gdyż nie zawsze wystarczy czasu na ręczne uzupełnienie amunicji. Dodatkową korzyścią jest możliwość przećwiczenia procedur wykorzystywanych podczas strzelania z broni palnej.

Czytaj nasze poradniki


Zobacz filmy o Glock na kanale combat.pl