Ledlenser

Ledlenser

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Ledlenser — na każdy rodzaj aktywności o zmroku

Nikomu nie trzeba przypominać, jak ważną rolę odgrywają latarki. Niektórzy noszą je w kieszeni lub plecaku, aby po zapadnięciu zmroku korzystać z jej usług, inni natomiast wolą mieć wolne ręce, więc zakładają na głowę czołówkę. Obydwa typy oświetlenia okazują się pomocne, zwłaszcza gdy pochodzą od sprawdzonego producenta. Takim ekspertem od rozjaśniania mroku jest Ledlenser - niemiecka marka o międzynarodowej sławie. Jej latarki wyróżniają się długim czasem świecenia, sporą mocą i niezawodnością.

Dlatego znalazły miejsce w ofercie sklepu combat. To doskonała propozycja dla tych, którym zależy na posiadaniu trwałego sprzętu wysokiej klasy. Spotkasz tu m.in. kompaktowe czołówki Ledlenser do działań po zachodzie słońca, które można przekształcić w latarki ręczne jak np. model MH3 lub MH5 oraz prawdziwe asy dysponujące mocą 600 – 1000 lumenów. Należy do nich np. latarka Ledlenser MH11 - dopasowująca się automatycznie do warunków otoczenia, a także MH10 z kolorowymi filtrami, ceniona przez nocnych obserwatorów.

Co ważne, wszystkie latarki tego producenta mają autorskie soczewki, dające możliwość swobodnego regulowania natężenia i skupienia światła. Dzięki temu stają się wielofunkcyjne i uniwersalne, toteż towarzyszą pracownikom służb mundurowych oraz fanom aktywności przy blasku księżyca. Ręczna seria M, którą reprezentuje np. egzemplarz MT14, cechuje się imponującym okresem świecenia na jednym naładowaniu oraz płynną zmianą trybów. Na uwagę zasługuje też kolekcja mieszcząca profesjonalne wzory takie jak np. P7.

Historia marki Ledlenser

Gdyby dwaj utalentowani bracia - Harald i Reiner Opolka nie posiadali ambicji oraz wiary w swoje zdolności, prawdopodobnie nigdy by nie ruszyła produkcja wyjątkowych niemieckich latarek opartych na własnych patentach. Ci uparci wynalazcy, mimo braku nowoczesnych urządzeń i dużych funduszy, doprowadzili do powstania w 1994 roku marki Ledlenser. Latarka, która pierwsza doczekała się premiery, od razu spodobała się szerokiemu gronu odbiorców. To zachęciło wykonawców do dalszych przedsięwzięć.

Kolejne projekty bazujące na innowacyjnych rozwiązaniach obejmowały już wzory przeznaczone dla amatorów turystyki, sportowców, ochroniarzy oraz wszystkich potrzebujących mobilnego światła. Za sprawą różnorodności modeli i ich potencjału do długiej pracy, nie tylko w Europie pobrzmiewało echo informujące o wysokiej jakości produktów firmy Ledlenser. Wkrótce lista użytkowników rozszerzyła się na pozostałe kontynenty, a właściciele marki uruchomili fabryki poza własnym krajem.

Niezwykłe wyczucie potrzeb rynku uczyniło z Ledlenser światowego mistrza w branży podręcznego oświetlenia. Do sukcesu na taką skalę przyczyniły się też własne rozwiązania technologiczne idące w parze z patentami, których jest ponad 200. Nie bez znaczenia okazała się również współpraca z Leatherman Tool Group w USA, która zaowocowała oryginalnym desingiem i dbałością o środowisko. Latarki Ledlenser będące synonimem profesjonalizmu i długowieczności dostaniesz dzisiaj w sklepie combat, więc skorzystaj z okazji.

Czytaj nasze poradniki