Fiskars

Fiskars

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Fiskars – z nią wszystko staje się łatwe

Ta marka znana jest na całym świecie i nawet Ci, którzy nie wiedzą, gdzie produkowane są produkty Fiskars, sięgają po nie bez wahania, bo mają pewność ich niezawodności. A to nie wszystko, na co mogą liczyć. Bowiem przy pomocy narzędzi ogrodniczych, domowych czy turystycznych producenta z Helsinek, każde zadanie rozwiązuje się prościej i przyjemniej za sprawą niezwykłej funkcjonalności. Stań się jednym z użytkowników, wybierając artykuły w sklepie combat, to przekonasz się, na czym polega fenomen Fiskars.

W bogatej ofercie znajdziesz „pomocników” ogrodowych, takich jak: sekatory Fiskars do cięcia gałęzi, nożyce do żywopłotów albo przystrzygania trawy, uniwersalne piły Fiskars, szczotki do chodników i liści, szpadle, składane kosze, a także grabie do liści Fiskars. Wśród szerokiej gamy propozycji nie mogło zabraknąć również flagowego towaru marki, który reprezentują nożyczki Fiskars. Posłużą do bardziej precyzyjnych robót, bądź do modelowania rabatek czy krzewów.

Gospodarstwa domowe, podobnie jak sad, wymagają obecności siekiery. Mając to na uwadze, sklep combat przygotował dla Ciebie zestaw różnych modeli. Małe siekiery Fiskars x10 i Fiskars x11 uporają się z rozłupywaniem kawałków drewna na opał, natomiast toporek ciesielski Fiskars x7 (najmniejszy) posłuży do ciosania twardych pni. Podczas gdy do cięższej pracy potrzebować będziesz wersji Fiskars x25XL z trzonkiem antywstrząsowym. Dobrym rozwiązaniem może też być wybór egzemplarza Fiskars x17, stworzonego do rozmaitych ról.

Aby w pełni wykorzystać możliwości swoich narzędzi, trzeba o nie zadbać, toteż warto pokusić się o ostrzałki Fiskars. Rozwiążą one problem, jak ostrzyć noże Fiskars, a przy okazji zatroszczą się o sprawność siekiery. Wyszukując najpotrzebniejszy sprzęt, koniecznie zwróć uwagę na pomysłowy Fiskars do chwastów. Ten innowacyjny wyrywacz o długich pazurach i teleskopowej rączce pozwoli w pozycji stojącej oczyścić grządkę z intruzów. Jeśli zależy Ci na zminimalizowaniu wysiłku, spraw sobie zestaw produktów Fiskars.

Skąd pochodzi firma Fiskars?

Fiskars to nazwa miejscowości położonej w południowej Finlandii, która znana byłaby tylko krajanom, gdyby nie produkcja żeliwa i wyrobów kutych, zapoczątkowana już w XVII wieku. Żeby jednak doszło do powstania huty stali w państwie zależnym od Szwecji, potrzebny był przedsiębiorczy człowiek - Peter Thorwöste. Wystarał się on w roku 1649 o pozwolenie na budowę wielkiego pieca i sprawił, iż pojawiły się pierwsze doskonałe wyroby hutnicze.

Dużo później, w 1822 roku zakład przejął Johan Jacob Julin, świetnie sobie radząc z zarządzaniem. To on przyczynił się do wytworzenia słynnej serii sztućców, wzbogaconych o widelce. Ten asortyment okazał się hitem o szerokim zasięgu. Lata trzydziestych XIX wieku obfitowały w nowe rozwiązania oparte na zdobyczach technologicznych. Dzięki temu firma tytułująca się Fiskars zdobywała renomę w branży narzędzi gospodarczych i domowych. Kolejne dekady przynosiły wzrost działalności połączonej z sukcesem.

Kiedy nadszedł wielki kryzys i niszcząca II wojna światowa, wydawało się, że przedsiębiorstwo upadnie. Jednakże po restrukturyzacji spółki rozpoczęto wytwarzanie masowe i na rynku pojawiły się udoskonalone produkty. Wśród nowości w 1967 r. „zabłysły” zwłaszcza nożyczki z uchwytami z plastiku. W wersjach do biura, pracowni krawieckiej, szkoły czy ogrodu zadziwiały praktycznością i różnorodnością zastosowań. Nie zaskakuje, zatem fakt, iż w USA powstała fabryka zajmująca się ich wytwarzaniem.

Obecnie korporacja Fiskars, zrzeszająca światowe marki, jest mistrzem w produkcji ręcznych przyrządów ogrodniczych. Cechują się one wytrzymałością, praktycznością i nieprzeciętną wygodą użytkowania. Za te zalety oraz bogactwo form dopasowanych do rodzaju aktywności, cenią je klienci na całym globie. Natomiast dowodem uznania fachowców są liczne nagrody przyznawane za klasę i wzornictwo, jak choćby wyróżnienie Good Desing czy prestiżowe Red Dot. Czy wobec tylu atutów nie warto nawiązać bliższej znajomości z Fiskars?