Petzl

Petzl

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Petzl — stuprocentowa gwarancja satysfakcji

Firma Petzl zyskuje uznanie na całym świecie za sprawą wysokogatunkowego sprzętu wspinaczkowego, speleologicznego, specjalistycznego – stosowanego np. w ratownictwie oraz latarek mocowanych na głowie. Czołówki Petzl, dbające o jakość światła i wygodę użytkownika, stały się standardowym wyposażeniem miłośników outdooru, jak również osób kochających aktywność - uprawianą czasem w ekstremalnych warunkach. O dostępność latarki Petzl zadbał także sklep combat, więc Ty też możesz stać się jej posiadaczem.

Producent zapewnia, że wszystkie latarki czołowe Petzl są sprawdzone indywidualnie przed sprzedażą, zatem masz pewność ich niezawodności. Wystarczy tylko zorientować się, jaka latarka czołowa będzie najlepsza dla Ciebie. Jeżeli potrzebujesz produktu kompaktowego o szerokiej wiązce bliskiego zasięgu i jasności ok. 200 lumenów, dobrym wyborem okaże się seria TIKKA. Natomiast linia ACTIK i ACTIK CORE podaruje Ci już od 300 - 350 lumenów wraz z mieszanym snopem świetlnym oraz dodatkami w postaci elementów odblaskowych.

Dla czatujących w mroku przygotowano wersję TACTIKKA z kalibracją zasięgu, długim czasem świecenia oraz dyskretną barwą czerwieni. A jaka czołówka do biegania sprawdzi się podczas treningu? Zdecydowane pierwszeństwo przypadnie najnowszemu modelowi SWIFT RL. Bowiem posiada on regulowany strumień 900 lumenów, którym zarządza wbudowany czujnik, dostosowując go do panujących okoliczności. W ten sposób masz należytą moc, ekonomiczne wykorzystanie energii i nie oślepiasz innych. Pozostaje tylko dokonać zakupu.

Historia marki Petzl

Wszystko zaczęło się od pasji Francuza - Ferdynanda Petzla. Żarliwy zwolennik alpinizmu, a zarazem speleolog, chciał usprawnić czynności związane ze wspinaczką i penetracją trudnych przestrzeni, dlatego też zajął się projektowaniem pomocniczego sprzętu. W 1970 roku w Saint – Nazaire – les Eymes ruszyła produkcja pierwszych przyrządów wspomagających badanie jaskiń, sygnowana nazwiskiem wynalazcy. W kolejnych latach poszerzył się asortyment oraz grono użytkowników, doprowadzając do otwarcia w 1975 r. przedsiębiorstwa Petzl w Crolles.

Doświadczenie producenta rosło z każdym rokiem i owocowało innowacyjnymi artykułami, które od razu stawały się hitami, jak np.: kompaktowa czołówka z diodami Tikka (2000r.), latarka Petzl NAO z technologią Reactive Lighting (2012), czołówka do biegania DUO z systemem chroniącym przed oślepianiem (2018) czy ostatnia wyśmienita Swift RL. Równolegle wytwarzano również oporządzenie do działalności na wysokościach oraz dla turystów i grotołazów.

Założony w 2008 roku Instytut Badawczy Petzl cały czas dba o diagnozowanie potrzeb klienta, nadzorowanie towaru na każdym etapie wytwarzania oraz przeprowadzenie doświadczeń i szkoleń. Wynikiem takiego zaangażowania zespołu są długowieczne produkty - najwyższej klasy. Nie dziwi więc fakt, iż dotarły do ponad 50 krajów na różnych kontynentach. Dzisiaj każdy poszukujący nowych rozwiązań odbiorca, sięga właśnie po tę markę. Jesteś jednym z nich? Poznaj czołówki w sklepie combat.


Czytaj nasze poradniki