Aktywny wypoczynek na łonie natury. I od razu jakoś lepiej się oddycha, a serce szybciej pompuje krew. Aż chce się żyć. Przynajmniej do momentu, w którym nie zorientujesz się, że wybraną przez Ciebie lokalizację upodobały sobie też kleszcze, komary oraz inne gryzące i drażniące żyjątka. Na szczęście wcale nie musisz zwijać się do domu. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą spraye oraz odstraszacze na insekty. Oto kilka naszych propozycji.

Co odstrasza kleszcze?


Mugga 50% DEET

Ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy Tickless Human

Generalnie przyjmuje się, że im wcześniej kleszcz wyjęty, tym mniejsza szansa na niemiłe powikłania. A co, gdyby pójść o krok dalej i jak najbardziej ograniczyć ryzyko kontaktu z tym nieprzyjemnym pajęczakiem. Taką możliwość daje ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy Tickless Human. Ten niewielki gadżet, który z łatwością przypniesz na przykład do spodni, emituje ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. Dzięki temu blokuje znajdujący się na przednich odnóżach kleszcza narząd Hallera i uniemożliwia mu zlokalizowanie ofiary. Przy tym Tickless Human jest w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Odstraszacz ultradźwiękowy wybierz spośród dwóch wersji kolorystycznych: zielonej i pomarańczowej.


Mugga 50% DEET

Spray na komary i kleszcze Mugga Extra Strong 50% DEET

Błogą ciszę co kilka minut przerywa Ci irytujące bzyczenie? Nie możesz skoncentrować się na wykonywanym zadaniu, bo co rusz musisz odpędzać się od komarów? I na to jest skuteczne rozwiązanie. Spray na komary i kleszcze Mugga Extra Strong 50% DEET działa nawet przez dziewięć godzin, roztaczając wokół Ciebie warstwę odstraszającą komary, kleszcze i inne dokuczliwe owady. Co najlepsze, sprawdzi się nawet w krajach ciepłych sfer klimatycznych, gdyż skutecznie odpędza także komary tropikalne.

Ten efekt preparat zawdzięcza aż 50-procentowemu stężeniu substancji DEET, będącej obecnie najmocniejszym repelentem dostępnym na rynku. Wystarczy, że przed wyjściem na zewnątrz rozpylisz go na odzież oraz naniesiesz dłońmi na twarz, szyję i inne odsłonięte miejsca. Przyjemny, eukaliptusowy zapach powinien przypaść Ci do gustu. Pamiętaj jednak, że ten konkretny produkt jest polecany wyłącznie dla dorosłych.

Spray na komary i kleszcze Mugga Extra Strong 50% DEET


Mugga 9.5% DEET

Spray na komary i kleszcze Mugga dla dzieci 9,5% DEET

Ale znajdzie się też repelent na komary i kleszcze idealny dla najmłodszych, również dostępny w formie sprayu. Dzięki mniejszemu stężeniu substancji DEET preparat ten polecany jest przede wszystkim dzieciom oraz osobom o wrażliwej skórze, a doskonale sprawdzi się podczas spacerów i wycieczek. Gwarantuje nawet do 9 godzin skutecznej ochrony i również wydziela miły, eukaliptusowy zapach.

Przedstawione tu produkty to oczywiście tylko część naszej oferty. Znajdziesz w niej więcej urządzeń i preparatów, które pomogą Ci unikać nieprzyjemnych owadów.

Spray na komary i kleszcze Mugga Extra Strong 50% DEET


Sprawdź wszystkie odstraszacze i repelenty w ofercie combat i zatroszcz się o zdrowie swoje i najbliższych

Zobacz wszystkie produkty marki Mugga oraz wszystkie produkty marki Tickless dostępne w sklepie combat.pl

A już wkrótce przedstawimy Ci szczegółowy poradnik, z którego dowiesz się, jak chronić się przed komarami, kleszczami i innymi insektami.