Karabinek PCP mieszczący się w plecaku, a przy tym ważący poniżej 3 kg i to wszystko bez straty celności? Łyżka na to „niemożliwe”, a wtedy wchodzi Walther Reign RM8 Limited cały na czarno i pokazuje, że jednak możliwe. A w dodatku ma wsparcie w postaci ceny niższej o 38% raz rat odroczonych o 3 miesiące. Spójrzmy, z czym mamy do czynienia.

promocja walther reign rm8 limited

Wiatrówka PCP w układzie Bullpup

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z nazewnictwem, już wyjaśniamy. Bullpup to konstrukcja broni, w której magazynek i zespół zamka znajdują się bliżej strzelca niż uchwyt ze spustem. O ile w przypadku broni palnej generuje to pewne niedogodności związane przede wszystkim z wyrzutem łusek, tak w wiatrówce tego problemu nie ma. Zostają same zalety w postaci bardziej kompaktowej budowy karabinka przy zachowaniu tej samej długości lufy, a co za tym idzie — celności. Ponadto ciężar skupiony bliżej ciała zmniejsza wysiłek związany z podtrzymywaniem lufy podczas celowania.

PCP natomiast to określenie odnoszące się do wiatrówek zasilanych powietrzem sprężonym pod wysokim ciśnieniem w specjalnym zbiorniku. Pozwala on na oddawanie dziesiątek strzałów o podobnej mocy bez konieczności wymiany. Dodatkowo strzelanie nie wiąże się z odrzutem spowodowanym ruchem tłoka, co podnosi celność. Po opróżnieniu wymagane jest napełnienie z użyciem pompki lub butli o wysokim ciśnieniu roboczym.

karainek pcp walther reign rm8 limited

Pora na trochę konkretów: wiatrówka Walther Reign RM8 Limited strzela śrutem Diabolo kalibru 4,5 mm z mocą poniżej 17J, więc nie wymaga zezwolenia. Magazynek mieści 11 sztuk amunicji, a przeładowanie odbywa się przy użyciu dźwigni Biathlon, którą można zamontować po obu stronach karabinka, co na pewno docenią osoby leworęczne. Do montażu akcesoriów służą dwie szyny Picatinny — górna na celownik optyczny, dolna na latarkę, laser lub dwójnóg — zaś na końcu lufy umieszczono gwint na tłumik. Wyposażony w bezpiecznik spust można regulować w zakresie twardości i czułości. Korpus karabinka wykonany jest z polimeru o antypoślizgowej fakturze, całość ma 68,7 cm długości, w tym aż 50 cm to lufa. Robi wrażenie.

Garść akcesoriów nie zaszkodzi

Niczym bohater bez drużyny, tak wiatrówka bez akcesoriów nie rozwija swojego pełnego potencjału. Dlatego oto kilka naszych propozycji:

Pompka Hatsan z osuszaczem do wiatrówek PCP

Pompka Hatsan z osuszaczem do wiatrówek PCP

Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z wiatrówkami PCP i nie są przy okazji nurkami z dostępem do napełnionych butli, niezbędnym akcesorium do wiatrówki PCP jest pompka. Niestety, zwykła do roweru nie wystarczy. Hatsan ma ciśnienie robocze 250 barów, systemy oczyszczania i osuszania powietrza, manometr, zawór bezpieczeństwa, a ponadto tłoczy powietrze podczas ruchu tłoka w obu kierunkach. Efekt: szybsze napełnienie zbiornika, lepsza jakość wtłaczanego powietrza, a co za tym idzie większa żywotność wiatrówki.

Pompka Hatsan z osuszaczem do wiatrówek PCP


Luneta celownicza Walther ZF 6x42

Luneta celownicza Walther ZF 6 × 42

Co mają wspólnego ambicje i dystans do celu podczas strzelania? Zwykle z czasem rosną. O ile w przypadku ambicji jesteśmy zmuszeni rozłożyć ręce, tak w kwestii dystansu proponujemy wyposażenie wiatrówki w lunetę. Model Walther ZF 6 × 42 to całkiem zgrabny celownik optyczny o 6-krotnym powiększeniu i dużej jasności. Regulacja punktu celowania oraz ostrości pozwalają dostosować ją do wybranego dystansu i skutecznie dziurawić tarcze.

Luneta celownicza Walther ZF 6 × 42


Zestaw Kulochwyt Combat stożek 14X14.KS + tarcze 14 x 14

Zestaw Kulochwyt Combat stożek 14 × 14.KS + tarcze 14 × 14

Skoro już o tarczach mowa, to ostatnim polecanym akcesorium jest kulochwyt stożkowy. Wykonany z blachy grubości 1,2 mm bez trudu wyłapie każdy śrut (nie licząc tych niecelnych). Otwór w tylnej ściance pozwala zawiesić go na ścianie, drzewie itp. W zestawie dołączonych jest 100 tarcz w rozmiarze 14 × 14 cm z naszym logo. Niech sąsiad widzi i zazdrości (celności, rzecz jasna).

Zestaw Kulochwyt Combat stożek 14 × 14.KS + tarcze 14 × 14


Reasumując: do zgarnięcia jest wyczesana wiatrówka PCP Walther Reign RM8 Limited w cenie niższej o 38%, a do tego z ratami odroczonymi na 3 miesiące — kupujesz dziś, płacisz dopiero za kwartał. Promocja potrwa do końca maja. Zachęcamy do wstąpienia na najwyższy poziom rekreacyjnego strzelania pneumatycznego i życzymy samych dyszek na tarczy!

Sprawdź promocję na karabinek PCP Walther Reign RM8 Limited w combat