Pokrowce do ASG

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Pokrowce na repliki ASG

Miej wszystko pod ręką i dbaj o sprzęt

Pokrowce na broń i repliki ASG to jeden z najważniejszych elementów ekwipunku każdego strzelca. Funkcjonalna torba nie tylko chroni cenny sprzęt ale dodatkowo również pozwala przenosić i uporządkować wszystkie niezbędne akcesoria.

Jaki pokrowiec na broń i repliki wybrać?

Wybierając pokrowiec, warto na początku określić jego przeznaczenie. Jakiego typu i ile replik ma pomieścić, czy będzie głównie przewożony w samochodzie, czy też przenoszony przez strzelca na większe odległości. Ważne jest, aby przed wyborem określić, ile dodatkowego ekwipunku ma pomieścić.

To, co powinno być jednym z podstawowych czynników, to jakość wykonania i typ zastosowanych materiałów. Najlepiej sprawdzą się torby wykonane z wytrzymałej Cordury, poliamidowej tkaniny o gęstym splocie, która jest bardzo odporna na przetarcia. Dodatkowo lepsze modele mają wszyta piankę, która chroni zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi. Takie rozwiązanie osłoni delikatne celowniki optyczne lub kolimatorowe przed zniszczeniem.

Czy warto wybrać duży pokrowiec na ASG?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pokrowców przeznaczonych do przenoszenia jednej lub wielu sztuk broni. Dodatkowo są modele specjalnie odszyte, tak aby pomieścić karabinek wraz z zamontowanym ceownikiem.

W przypadku broni długiej dobrze sprawdzą się modele z wszytą w komorze głównej przegrodą piankową . Wygodnie pomieszczą dwa, a nawet czasem trzy karabinki. Dzięki przegrodzie i systemowi pasków montażowych ochronią sprzęt przed obijaniem się o siebie w czasie noszenia.

Warto, aby, prócz komory na broń lub replikę, pokrowiec miał naszyte kieszenie na dodatkowy ekwipunek. Zawsze łatwiej przenosić okulary ochronne, okulary, zapasowe magazynki, środki do konserwacji czy też niezbędne narzędzia w jednym zasobniku i mieć je zawsze pod ręką.

Powinno się jednak zwrócić uwagę na sposób przenoszenia. Duży, załadowany do pełna pokrowiec potrafi sporo ważyć. Dlatego ważne, aby miał dobre uchwyty do przenoszenia i najlepiej pas nośny na ramię. Najbardziej rozbudowane modele bywają wyposażone w szelki pozwalające przenosić pokrowiec jak plecak. Jeżeli trzeba pokonać większy dystans, niosąc swój ekwipunek, to takie rozwiązanie może się bardzo przydać.

Pokrowiec na pistolet

Również broń boczna powinna być odpowiednio zabezpieczona. Repliki pistoletów można wprawdzie przenosić w kaburze, jednak nie zawsze jest to wygodne i może wzbudzać niepokój osób postronnych (np. w transporcie publicznym). Dobry pokrowiec pozwoli wygodnie przenosić nawet dwa pistolety, zabezpieczając je przed uszkodzeniem i działaniem warunków atmosferycznych.

Bardziej rozbudowane modele mogą mieć formę poręcznej torby z uchwytem i paskiem na ramię. Prócz replik pomieszczą zapasowe magazynki, okulary ochronne, rękawiczki, kulki i dodatkowe akcesoria. Taka konfiguracja pozwoli nam spakować cały ekwipunek do jednego zasobnika.

Dopasuj pokrowiec do repliki

Kupując nowy pokrowiec, warto dokładnie sprawdzić jego wymiary. Wiele replik ma całkiem spore wymiary. Karabinki snajperskie o stałej kolbie i z zamontowanym dużym celownikiem optycznym będą wymagały dużej torby. Składany karabinek szturmowy zmieści się w bardziej kompaktowym zasobniku. Natomiast dzielona komora przyda się do przenoszenia kilku replik.

Sprawdź pokrowce na ASG w sklepie combat