Gazy i amunicja ASG

Gazy i amunicja ASG

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Gaz i amunicja do ASG

Aby czerpać maksimum satysfakcji podczas rozgrywek air soft gun (ASG) prócz dobrej repliki trzeba zadbać o kluczowe akcesoria którymi są gaz i amunicja asg. To właśnie one pomogą długo i celnie razić przeciwnika gradem kulek, nawet podczas realizacji najbardziej wymagających scenariuszy taktycznych.

Co wybrać: green gas czy CO2?

Repliki asg na gaz mogą być zasilane dwojako. Bardzo popularny jest green gas czyli specjalna mieszanka propanu i oleju silikonowego. Skład tego gazu został dobrany tak, aby uzyskać jak najwięcej stabilnych strzałów z jednego ładowania przy równoczesnym zabezpieczeniu części ruchomych i uszczelek repliki, dzieje się to właśnie dzięki domieszce preparatu silikonowego.

Zaletą green gas jest możliwość dopełnienia zasobnika repliki w dowolnym momencie. Można to zrobić gdyż jest on sprzedawany w specjalnych pojemnikach (kartuszach) z zaworkiem. Sam proces uzupełnienia jest podobny do napełniania gazem zapalniczki. W pełni nabita replika pozwala na wystrzelenie nawet 120 do 140 kulek. Na efektywność wpływa jednak niska temperatura. W zimie replika nabita gazem o niewłaściwej mieszance może nawet zamarznąć.

Alternatywą green gas może być dwutlenek węgla (CO2). Repliki na naboje CO2 są zasilane z jednorazowych, wymiennych kapsuł. Dwutlenek węgla jest sprężany do wyższego ciśnienia niż green gas. Powoduje to, że kulki są wystrzeliwane z wyższą prędkością początkową. Jednak wyższe ciśnienie może prowadzić do nieco większego obciążenia mechanicznego części replik, co może czasem skrócić czas ich eksploatacji.

Nieco problematyczne jest uzupełnianie gazu w trakcie akcji. Kapsuły CO2 są jednorazowe i powinny być całkowicie wyczerpane przed wymianą. Dlatego nie ma możliwości dopełniania zasobnika pomiędzy rozgrywkami. Trzeba wystrzelać się do zera i założyć nową kapsułę.

Kulki, czyli amunicja do asg

Nie tylko właściwy gaz do asg jest ważny. Trzeba również zaopatrzyć się w zapas kulek. W skrócie amunicja asg to kulki o średnicy 6 mm. Mogą być wykonane z różnych materiałów takich jak polimery lub naturalne substancje biodegradowalne. Te ostatnie warto rozważyć podczas rozgrywek w terenie, gdyż po pewnym czasie same się rozłożą, nie kusząc drobnych zwierząt do spożywania plastiku.

Amunicja do asg może mieć różną wagę (standardowo są to kulki ASG o masie 0,12 g jednak na rynku dostępne są cięższe, które dobrze sprawdzą się w replikach snajperskich przy strzelaniu na dalszy dystans). Dobierając kulki warto również zwrócić uwagę na ich kolor. Występują zarówno modele w jaskrawych kolorach, które ułatwiają prześledzenie toru lotu pocisku, jak i pomalowane w barwy kamuflujące. Strzelając tymi ostatnimi łatwiej uniknąć wykrycia przez przeciwnika.