Tarcze strzeleckie

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Tarcze strzeleckie — sprawdź swoje umiejętności

Zanim rozpoczniesz prawdziwe starcie

W jaki sposób przekonać się, czy oddawane strzały bezbłędnie podążają do celu? Najprościej ustawić puszkę lub butelkę i na nich przetestować trafienia, ale wówczas nie zbadasz precyzji i nie porównasz wyników, bowiem spadający przedmiot stanowi zbyt ogólny obszar analizy. Za to wtedy, gdy celem będzie tarcza strzelecka z podziałką punktową, poznasz prawdziwe swoje osiągnięcia. Pomoże Ci ona również przekonać się, kto ma sokole oko, gdy staniesz w szranki z przyjaciółmi. A przy okazji spełni rolę łapacza śrutu.

Dlaczego tarcze strzeleckie?

Tarcze do strzelania zaliczają się do obowiązkowego wyposażenia każdej strzelnicy. Jednakże nie mając dostępu do niej, można samemu stworzyć warunki do strzelania rekreacyjnego, bądź sportowego, pamiętając o wcześniejszym przygotowaniu właściwego „kulołapu”. Najprostszym rozwiązaniem okaże się tu arkusz papieru albo tektura z namalowanymi okręgami o różnej średnicy.

Sprawdź nasz poradnik:Jak stworzyć własną strzelnicę?

Każdorazowe trafienie pozostawi w materiale otwór, który pozwoli odczytać wysokość celności. Ten typ tarczy nadaje się do przyklejenia lub wygodnego wsuwania do kompatybilnego kulochwytu. Dzięki temu Twoje rezultaty staną się transparentne i zmotywują Cię do dalszego samodoskonalenia. Wyraźnie naznaczone cele wesprą zarówno systematyczne ćwiczenia, jaki i wszelkie zmagania konkursowe.

Podstawowe rodzaje tarcz strzeleckich

Ponieważ w sprzedaży dostępne są różne tarcze strzeleckie, wypada poznać je bliżej i dostosować ich wybór do swoich preferencji. Na plan pierwszy wysuwa się tu klasyczny wzór, królujący na igrzyskach olimpijskich. Składa się na niego 10 okręgów o różnych barwach, z których każda odpowiada innej liczbie punktów. Im bliżej środka, tym wyżej notowane trafienie.

Podobny typ prezentuje tarcza składająca się z czarnych pierścieni z żółtym centralnym polem. Jednak model Field oferuje jedynie 5 obszarów punktowanych. Zazwyczaj spotkasz go podczas konkurencji na otwartym terenie. W tej kategorii celów dość często pojawiają się też sylwetki przeciwników, zwierząt czy zombi z narysowanymi elipsami – wyznaczającymi miejsca punktowanego ostrzału.

Natomiast zawody bez klasyfikacji punktowej umożliwiają japońskie tarcze mato. Rywalizacja eliminuje tych łuczników, którzy oddają strzały poza jej obrzeże. Sama zaś tarcza hashi mato cechuje się jednym czarnym kołem na białej płaszczyźnie, podczas gdy jej bliźniaczka kasumi mato wyróżnia się czarnymi pierścieniami o odmiennej grubości. Wykorzystując je, rezygnujesz z tradycyjnych pomysłów, ale czy warto

Jakie tarcze do strzelania z wiatrówek?

Dla tych, co nie chcą polegać na prowizorycznych celach w postaci najróżniejszych przedmiotów, wyprodukowano specjalne tarcze strzeleckie. Ich wybranie w głównej mierze zależy od rodzaju broni, jaką się posługujesz. Jeśli jako podstawy używasz deski, płyty wiórowej lub styropianu, to możesz wykorzystać tarcze samoprzylepne. W przeciwnym wypadku potrzebny Ci będzie dodatkowo kulochwyt, najlepiej o rozmiarze uniwersalnym.

Typowe tarcze strzeleckie sportowe, na przykład do karabinka pneumatycznego, mają kształt kwadratu o bokach 45, 5 mm, natomiast wewnętrzne czarne pole osiąga średnicę 30, 5 mm. Podczas, gdy upragniona biała kropka wynosi zaledwie 0, 5 mm. Powszechnie znane są jako tarcze do strzelania 10m. Przy tej samej odległości pistolet wymaga już większych rozmiarów celu. Najczęściej proponowaną formą jest koło podzielone na malejące ku środkowi krążki.

Zewnętrzne, białe pola oznaczone są cyframi od 1 do 6. A kolejne, utrzymane w czarnych tonacjach, zwyżkują w numeracji, aby w samym środku zaakcentować 10. Tarcze zbierające pociski z wiatrówki mogą przybierać również mniej powszechny format niż 14x14, w zależności od wyznaczonego dystansu i wersji broni. Jeżeli interesują Cię akcesoria pomocne w określaniu poziomu umiejętności, poznaj tarcze strzeleckie w sklepie combat.