Karabinki ASG elektryczne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Karabinki ASG elektryczne – symbol strzelanek

Karabin ASG, popularny i (nie)bezpieczny

W rodzinie broni ASG bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się elektryczne karabinki ASG. Są to repliki autentycznej broni palnej, odwzorowane z dbałością o najmniejsze szczegóły, począwszy od rozmiaru, a skończywszy na zachowaniu podczas strzelania. Sposób takiego wykonania oddaje realizm użytkowania, przez co masz wrażenie korzystania z prawdziwej broni palnej. Pozwala to zdobyć wartościowe doświadczenie.

Za naboje służą plastikowe kulki o różnej wadze, w zależności od rodzaju broni, z której korzystasz, i kalibru lufy. Nie bez znaczenia jest też zastosowany napęd i moc, jaką uzyskuje kulka w momencie strzału. Zakłada się, że im większa prędkość początkowa uzyskiwana podczas strzału, tym kulka powinna być cięższa. Jeśli jednak będzie zbyt ciężka wpłynie to ujemnie na uzyskiwany zasięg. Dlatego jeżeli korzystasz z elektrycznych replik ASG, przetestuj różne rozwiązania i wybierz dla siebie takie kulki, które będą optymalne dla Twojej broni pod kątem celności i zasięgu.

Elektryzujące rozwiązanie w karabinkach ASG

Pośród wielu rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w konstrukcji napędów stosowanych w broniach ASG, napęd elektryczny jest jednym z najczęściej wybieranym przez osoby, które dopiero wkraczają w świat Air Soft Gun.

W działaniu elektryczne repliki ASG przypominają te wykorzystujące system sprężynowy, w którym to sprężyna po naciśnięciu spustu wypycha tłok, a to z kolei powoduje wystrzelenie kulki z lufy. Różnica tkwi natomiast w sposobie naciągania sprężyny. W sprężynowych karabinkach ASG naciąga się ją manualnie, a w elektrycznych karabinach ASG za naciąg odpowiada silniczek elektryczny, zasilany baterią. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz prowadzić ostrzał półautomatyczny bądź automatyczny.

Od amatora do profesjonalisty

Elektryczne karabinki szturmowe ASG są wymarzoną bronią dla początkujących. W szybkim tempie, bez specjalnego wysiłku, możesz wystrzelić dużą ilość kulek w kierunku celu, co ma znaczenie w dynamicznych rozgrywkach ASG. Nawet jeśli przeciwnik dobrze wykonuje uniki, to prowadząc automatyczny ostrzał, zwiększasz swoje szanse na trafienie w niego.

Elektryczna replika ASG znalazła również uznanie w oczach wielu służb, które dostrzegły jej możliwości w przygotowywaniu swoich członków do wykonywania obowiązków. Przy jej użyciu przeprowadza się treningi taktyczne i dopracowuje różne scenariusze, a doświadczenie wyciągnięte podczas przeszkolenia sprawdza się w autentycznych sytuacjach.

Bezpieczeństwo karabinków elektrycznych ASG

Mimo iż karabinek elektryczny ASG nie jest prawdziwą bronią palną, nie też zabawką i należy obchodzić się z nim w miarę bezpiecznie. Jeśli jednak zadbamy o kilka podstawowych zasad i karabinek wykorzystywać będziemy zgodnie z przeznaczeniem, da nam dużo satysfakcji.

Sam karabin ma wiele zabezpieczeń, a mechanizm napędowy jest tak skonstruowany, żeby kulki uzyskiwały dużą, a zarazem bezpieczną moc. Otrzymanie postrzału z takiej broni jest odczuwalne, ale zdecydowanie nie powoduje to większych obrażeń. Jest to gwarancja podniesienia adrenaliny podczas rozgrywki.

Karabinki elektryczne ASG znajdziesz w ofercie sklepu combat.pl