Race świetlne i hukowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Race świetlne i hukowe

Co to są race świetlne?

Race świetlne to produkty pirotechniczne, których głównym zadaniem jest wytworzenie bardzo intensywnego światła, które jest zazwyczaj w kolorze czerwonym. Służą one do sygnalizowania własnej pozycji i pozwalają ratownikom łatwiej zlokalizować poszkodowanego. Race świetlne stanowią ważną część ekwipunku ratunkowego podczas wypraw w trudny teren, z którego w razie zagrożenia będziemy musieli zostać ewakuowani. Duża raca świetlna zapewni nam doskonałą widoczność dla ekip poszukiwawczych, zwłaszcza tych spieszących nam z pomocą z pokładu śmigłowca. Każdy dobry sklep z racami powinien mieć w swojej ofercie race tego typu. A ile kosztuje raca świetlna? Stosunkowo niedużo i za te najlepsze i atestowane zapłacimy kilkanaście do kilkudziesięciu złotych.

Race morskie

Race morskie to specjalny rodzaj rac świetlnych. Są one przystosowane do użytkowania w trudnych warunkach występujących w trakcie rejsów. Muszą być zatem odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych i spełniać określone normy związane z ratownictwem na morzu. Dzięki temu, w krytycznym momencie, gdy znajdziemy się za burtą, możemy mieć pewność, że morskie jednostki ratownicze z łatwością zlokalizują nas lub naszą tratwę ratunkową.

Co to są race hukowe?

Race hukowe to inny rodzaj rac pirotechnicznych. W przeciwieństwie do rac świetlnych ich głównym zadaniem nie jest zapewnienie sygnału świetlnego, ale sygnału hukowego. Race hukowe mogą być używane jako wsparcie dla broni hukowej do sygnalizowania zagrożenia. Jeśli pistolet hukowy na naboje hukowe to w naszym przypadku zbyt daleko idące rozwiązanie, z pomocą może przyjść prostsza raca hukowa. Z kolei do zastosowań profesjonalnych lub jeśli chcemy dobrze zabezpieczyć się przed dzikimi zwierzętami, możemy sięgnąć po rewolwery hukowe. Ciekawą kombinacją są też race świetlne do pistoletu hukowego zapewniające nam niejako dwa w jednym. Jeśli poza odpowiednim hukiem zależy nam też na określonym kolorze, na rynku dostępne są race hukowe kolorowe. Jeśli spojrzymy na zagadnienie szerzej, to race hukowe wpisują się też w szerszą kategorię akcesoriów do broni hukowej. Ta z kolei poza odstraszaniem może też doskonale sprawdzić się na imprezach sylwestrowych. Wtedy polecamy zaopatrzyć się w solidny zapas rac sylwestrowych do pistoletu hukowego.

Race świetlne i race hukowe na stadionie

Nic tak nie pachnie, jak raca świetlna wieczorową porą. Większości z nas właśnie z tym mogą kojarzyć się race świetlne. Przepiękna oprawa meczowa, tysiące gardeł wspierające własną drużynę, a wszystko uświetnione przez zapierające dech w piersiach race meczowe. Oczywiście w trakcie meczu zazwyczaj pojawia się jeden, czy drugi „achtung”, by jeszcze bardziej zmotywować kibiców do wsparcia własnej drużyny. Tak. Zdecydowanie race hukowe to kolejny element kibicowskiej układanki. Oczywiście, jak wszyscy dobrze wiemy, race stadionowe i race hukowe są zabronione, więc nie zalecamy wnoszenia ich i używania na obiektach sportowych.

Sprawdź ofertę rac świetlnych i rac hukowych na combat.pl