Naboje CO2 12g do wiatrówek

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kapsuły CO2 12g do wiatrówek

Naboje CO2 12g

Wiatrówki dzielą się na kilka typów w zależności jak dostarczany jest sprężony gaz potrzebny do rozpędzenia śrutu w lufie. Klasycznym rozwiązaniem są karabinki pneumatyczne sprężynowe, gdzie napięta sprężyna porusza tłokiem w cylindrze sprężając powietrze w momencie strzału. Innym popularnym rozwiązaniem jest system wykorzystujący sprężone wcześniej powietrze, umieszczone w specjalnym zbiorniku. Wprawdzie jest to wygodne, lecz kosztowne rozwiązanie. Dla wszystkich rekreacyjnych strzelców ciekawą alternatywą są wiatrówki i repliki zasilane kapsułami CO2. To niedrogie a przy tym wygodne rozwiązanie.

Tego typu kapsuły to najpopularniejsze rozwiązanie stosowane zarówno w wiatrówkach jaki replikach. Ich konstrukcja zapewnia optymalne ciśnienie podawanego gazu, natomiast stalowy korpus zwiększa trwałość oraz zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić mechanizmu karabinka lub pistoletu.

Takie rozwiązanie jest wygodne i niedrogie. Ruszając w teren wystarczy wrzucić do kieszenie kilka, niewielkich kapsuł, które można łatwo i szybko wymienić. Niewielkie naboje wypełnione gazem dobrze się sprawdzą replikach pistoletów. Tego typu wiatrówki są zwykle niewielkich rozmiarów, więc kapsuły CO2 12g będą doskonałym rozwiązaniem. Pasują do wewnętrznego gniazda, nie zmieniając obrysu pistoletu. Dzięki temu replika może zachować kształt oryginału mieszcząc się w typowych kaburach.

Naboje CO2 88g

Naboje CO2 88g to już większy kaliber. Duże kapsuły pomieszczą znacznie więcej gazu i sprawdzą się zwłaszcza do karabinków pneumatycznych zasilanych CO2. Duże naboje CO2 z gwintem są dostosowane do montażu w mocnych wiatrówkach wymagających do pracy dużej ilości gazu.

Tego typu kapsuły umożliwiają stabilne podawanie większych ilości dwutlenku węgla pod dużym ciśnieniem. Pozwala to nadać pociskom większą energię wylotową oraz umożliwia oddanie dużej ilości strzałów o równych parametrach, co przekłada się zarówno na zasięg jak i celność strzelania. Jako, że charakteryzują się dużą pojemnością i ciśnieniem są mocowane za pomocą gwintu, tak aby uniknąć strat gazy i zapewnić bezpieczną eksploatację.

Specyfika nabojów CO2

Korzystając z kapsuł CO2 warto zwrócić uwagę na ich specyfikę. Ilość oddanych strzałów z jednego zasobnika będzie zależna od temperatury zewnętrznej, im zimniej tym niższa wydajność. Również większość nabojów to konstrukcje jednorazowe. Jednak rekompensuje to łatwość obsługi i niski koszt. Dla najbardziej zaangażowanych strzelców pozostają kapsuły wielokrotnego użytku. Jednak stosowanie tego typu rozwiązania wymaga dodatkowego zbiornika do magazynowania i przetaczania gazu.

Kapsuły CO2 to bardzo wygodny sposób zasilania pistoletów i karabinków pneumatycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom można je montować wewnątrz wiatrówek, co pozwala na wierne odwzorowanie kształtów i wymiarów prawdziwej broni. Zaletą tego typu zasobników jest również cena, koszt pojedynczych nabojów nie jest duży a ich pojemność zupełnie wystarcza do rekreacyjnego strzelania. Sam proces wymiany jest prosty i bezpieczny.