Tomahawki

Tomahawki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Tomahawki — narzędzia wielozadaniowe

Kiedy warto sięgnąć po tomahawk?

Termin tomahawk przywołuje obrazy walczących Indian. Siekiera bojowa, którą dzierżył w ręce wojownik wywoływała strach, ponieważ jej właściciel potrafił nią celnie miotać, poważnie raniąc, a nawet niejednokrotnie zabijając przeciwnika. Dzisiaj, rzadko występuje w roli broni białej, za to pierwszorzędnie zastępuje tradycyjną siekierę. Dlatego korzystają z niej tak gospodarze, jak i amatorzy wypraw survivalowych. Nieobca jest również strażakom i innym służbom mundurowym.

Kiedy podczas akcji ratunkowej liczy się każda sekunda, nieodzowny staje się lekki, lecz mocny toporek będący w stanie rozbić ścianę, sforsować drzwi czy rozbić szybę okienną. Ze względu na charakterystyczną obusieczną budowę zwiększa obszar funkcjonalności, bo dysponuje ostrą głownią oraz tępą końcówką lub szpicem. Zatem wypełni także obowiązki w przydomowym ogrodzie i nada się do różnych zajęć w gospodarstwie.

Czym powinny cechować się toporki survivalowe?

Jeśli Twoje wojaże nie wiążą się z przemierzaniem licznych kilometrów leśnych traktów, możesz pozwolić sobie na toporki bushcraftowe zamiast noży. Staną się bowiem nieocenionym pomocnikiem podczas organizowania schronienia, przysłużą się do zgromadzenia podpałki pod ognisko, a w razie niebezpieczeństwa przyjmą funkcję narzędzia samoobrony. Znacznie większe niż jakikolwiek „kozik” doskonale rozwiążą problem obróbki drewna

Jednakże należy pamiętać o wyborze egzemplarzy wyróżniających się głowicą ze stali wysokiej jakości, najlepiej węglowej - pokrytej powłoką antykorozyjną. Nie bez znaczenia okaże się też elastyczny trzonek wytrzymujący wstrząsy, wykonany ze sprężystego drewna lub tworzywa sztucznego. Odpowiednio wyważony ułatwi rozłupywanie klocków albo cięcie gałęzi. Zgrabny i optymalnie dostosowany do misji model, wyzwoli Twoją kreatywność w otoczeniu dzikiej przyrody.

Jaki toporek sprawdzi się w ogrodzie?

Chociaż tutaj króluje klasyczna siekiera, warto czasem pokusić się o urozmaicenie w doborze instrumentów ogrodniczych. Nie zawsze przecież potrzebna jest duża siła uderzenia, którą wyzwalasz, trzymając oburącz toporzysko. Czasem czekają na Ciebie nieco prostsze zadania w postaci przycinania konarów, rozdrabniania bloczków drewna, bądź precyzyjnego ciosania. Wtedy idealny okazuje się toporek zajmujący jedynie jedną rękę. Znacznie wygodniej nim manewrować, nie odczuwając zmęczenia mięśni.

Drobne narzędzia do ogrodu, wśród których sytuuje się obok sekatora i nożyczek właśnie tomahawk, są tak samo niezbędne, jak spalinowa kosiarka czy dmuchawa do liści. Ich kolekcja zależy od Twoich potrzeb i środków finansowych, ale równie istotna jest satysfakcja z użytkowania. Dlatego typując toporek, miej na względzie jego ergonomię oraz wytrzymałość i lekkość zastosowanych w nim materiałów. Wówczas wyeliminujesz obawy o komfort pracy.

Dlaczego nie da się przejść obojętnie obok tomahawków?

Toporki, początkowo używane wyłącznie w celach bojowych, stopniowo znajdowały odmienne wykorzystanie. Głównie za sprawą doskonałego wyważenia i poręcznej konstrukcji. Przychylność wielu zainteresowanych wzbudziły także wersje dysponujące zarówno ostrzem, jak i obuchem. Takie narzędzia świetnie się nadawały do wszelkich czynności gospodarskich, toteż na stałe zagościły w szopach oraz warsztatach i pozostały tam do dzisiaj. Tomahawk wojskowy o wyglądzie przywołującym kadry z historii, pokochali też kolekcjonerzy.

Natomiast wzory do złudzenia przypominające oryginał, spotkały się z uznaniem zwolenników niebanalnych rozgrywek sportowych. Kiedy tylko pasjonaci sprawdzili, że ten specjalny typ siekierki wyjątkowo sprawnie ląduje w obranym miejscu, rozpoczęli treningi w trafianiu do celu. I tak oto toporek zaistniał w strefie rekreacji i wybił się na plan pierwszy w rekonstrukcyjnych bitwach. Mimo wszystko, najczęściej kupuje się go do codziennego użytku, bo potrafi sprostać trudnym wyzwaniom. Odkryj tomahawki w sklepie combat.