Proce

Proce

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Proce – klasyczny patent w nowej odsłonie

Proce – jakie funkcje mogą spełniać?

Kiedyś każdy sprytny dzieciak potrafił zmajstrować sobie procę z kawałka drewna, skrawka skórki i niewielkiej gumki. Posiadacz takiego sprzętu budził respekt wśród podwórkowego bractwa, zwłaszcza gdy nieomylnie trafiał w cel jarzębinowymi kulkami. Co zmieniło się dzisiaj? Proce znajdziesz głównie w sklepach. W dodatku będą to modele wyspecjalizowane do spełniania różnych zadań. Najczęściej – do zabaw rekreacyjnych i zawodów sportowych, ale także do odstraszania napastników czy wystrzeliwania przynęty dla ryb.

Proce wędkarskie – sposób na duży połów

Z procą na ryby? Wytrawnego wędkarza to nie zdziwi. Spece od łowienia wciąż udoskonalają swoje techniki i już dawno wpadli na ciekawe rozwiązanie, którym jest umieszczanie wabika daleko od brzegu, na obranym wcześniej stanowisku. I do tego właśnie służy proca wędkarska. Pozwala bowiem lokować kulki proteinowe, sklejone białe robaki i inne rybie specjały za pomocą precyzyjnych strzałów w przyjaznym dla ryb żerowym obszarze.

Obfity połów zapewnić może specjalny typ procy, przystosowanej do tej misji. W ofercie sklepowej dostępne są lekkie i proste egzemplarze miotające pociski na kilkanaście metrów, nieco mocniejsze – o zasięgu do 25-35 metrów – oraz te mogące osiągnąć nawet 80 metrów. Poszczególne modele różnią się rodzajem zastosowanego pojemnika na pociski. W niektórych jest to koszyczek na pellet, a w niektórych miseczka na kulę zanętową. Przy takich usprawnieniach udane łowy gwarantowane.

Proce sportowe i myśliwskie – coś więcej niż powrót do dzieciństwa

Tego typu proca drewniana albo wykonana z innego tworzywa jest wspomnieniem dzieciństwa, ponieważ opiera się na podobnej konstrukcji jak model sprzed lat. Jej prostota i niewielki ciężar sprawiają, że nadaje się do rozmaitych zajęć. Podczas weekendowych wypadów zapewni wyśmienitą rozrywkę zarówno starszym, jak i młodszym, bo zachęci do zdrowej rywalizacji, na przykład w zbijaniu kulkami puszek.

W trakcie tych zmagań będziesz ćwiczyć zręczność, precyzję i cierpliwość. Co ważne, z procy sportowej możesz wystrzeliwać różne kulki – od standardowych po takie, które zawierają barwnik. Aby móc korzystać z wielu typów pocisków, wyposaż się w solidnie wykonaną procę, najlepiej w stalową.

Jaką procę wybrać?

Oferowane dzisiaj proce różnią się pod wieloma względami. Do wyboru masz mnóstwo modeli – począwszy od prostych wersji po zaawansowane egzemplarze, wyposażone na przykład w celowniki laserowe. Dla każdego strzelca ważne są na pewno solidna, wytrzymała konstrukcja, którą zapewniają wysokiej jakości materiały (na przykład stal lub lotnicze aluminium).

Bardzo ciekawą propozycją jest też proca z celownikiem laserowym i podpórką. Punktowy wskaźnik pokazuje, w które miejsce uderzy kulka, a podpórka umożliwia wygodne ułożenie „miotacza”. Dzięki temu taki model doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy liczy się oddawanie superprecyzyjnych strzałów lub po prostu celne wyrzucenie kilku kulek z rzędu.

Gdzie, czym i do czego strzelać?

Najlepszym terenem do strzelania jest otwarta przestrzeń (łąka, pole), ewentualnie pusty magazyn czy stodoła (pod warunkiem, że dają dostęp do znacznej przestrzeni). Przed oddaniem pierwszego strzału zawsze upewnij się, że na linii lotu amunicji nie pojawi się żadne żywe stworzenie, bo nie zamierzasz przecież kaleczyć zwierząt ani ludzi. Trafiać w puszki, butelki, tarczę czy kulochwyty możesz kulkami metalowymi, polimerowymi, szklanymi albo innymi pociskami Możliwości jest wiele, wystarczy tylko nabyć odpowiednie proce w sklepie combat.