Zestawy przetrwania

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Zestawy przetrwania – pomocne rozwiązanie w trudnej sytuacji

Dlaczego warto mieć zestaw przetrwania?

Zielona przestrzeń przyrody ofiarowuje odpoczynek po hałaśliwych dniach w mieście. Urok natury jest tak silny, że niektórzy postanawiają porzucić skupiska ludzi, aby cieszyć się nim samotnie lub w ścisłym gronie przyjaciół. Z dala od cywilizacji czas płynie inaczej i stawia inne wymagania. Na odludziu, w organizacji zajęć liczyć się będzie Twoja kreatywność oraz umiejętności wspomagane zestawami przetrwania. To one zadecydują o tym, czy poradzisz sobie z rozbiciem obozowiska, przygotowaniem posiłku i zażegnaniem niespodziewanych problemów.

Czy warto kupić zestaw survivalowy?

Pakiet nieodzownych przedmiotów przyda się nie tylko na obozie survivalowym czy dalekiej wyprawie w dziewicze tereny, ale również podczas zdobywania nowych szlaków górskich i niebezpiecznych eskapad w odosobnione miejsca. Jeśli nauczysz się wykorzystywać potencjał swojego niezbędnika, wówczas nawet podczas ekstremalnych okoliczności, takich jak: niemożność wydostania się z pułapki pogodowej czy zagubienie w nieznanym otoczeniu, poradzisz sobie z kłopotami. A pomoże Ci w tym zestaw przetrwania.

Jaki zestaw przetrwania dla Ciebie?

Nieprzewidziana sytuacja może zdarzyć się nawet podczas pozornie prostej i dobrze zaplanowanej wycieczki. Wyjść z takich sytuacji zwycięsko pozwoli właśnie zestaw przetrwania. Tylko jaki będzie idealny dla Ciebie? Na pewno lekki i kompaktowy – musi przecież zmieścić się do plecaka, a przy tym za bardzo Cię nie obciążać. Istotna będzie również zawartość zestawu, dlatego przed zakupem przejrzyj ją skrupulatnie.

Które przedmioty w zestawie do przetrwania mogą okazać się kluczowe?

Na pierwszy plan wysuwa się nóż, który posłuży do wykonywania podstawowych czynności, jak: otwieranie puszek, ścinanie gałązek, przecinanie materiału, i może się przydać do wielu różnorodnych zadań. Jeśli nie jest zbyt ciężki, lecz ostry i dobrze mieści się w dłoni, zapewni Ci wygodę manewrowania. Najlepiej, gdy będzie to multitool z kombinerkami, śrubokrętem, pilnikiem i innymi końcówkami, przydatnymi w kryzysowych momentach.

Kolejny istotny element, bez którego nie sposób się obejść, zwłaszcza w ciemności, to latarka. Kiedy wokół panuje nieprzenikniony mrok, wystarczy punkcik diodowy, by zobaczyć szczegóły, a jeszcze lepiej posiadać silne światło czołowe lub patrolowe o znacznym zasięgu wiązki promieni. Każda wyprawa wymaga również narzędzi do rozniecania ognia, dlatego niezastąpione są zapałki wodoodporne lub krzesiwo.

Nie może też braknąć lusterka do wysyłania sygnałów alarmowych, akcesoriów do szycia rozdartej odzieży lub namiotu, materiałów opatrunkowych, sznurków i linek oraz mapy i kompasu, bo przecież lokalizacja telefoniczna bywa zawodna. Wszelkie drobiazgi pomocne w sztuce przetrwania powinny znaleźć schronienie w etui, saszetce lub niewielkiej torebce odpornej na warunki atmosferyczne.

Zestaw survivalowy do gotowania

Wyobrażasz sobie kilkudniowy wypad na łono natury bez posiłku czy gorącego napoju? Kiedy pogoda nie sprzyja przemieszczaniu się po rozległych obszarach przyrody, przydaje się rozgrzewająca herbata lub pobudzająca kawa. Wiesz już jak rozpalić ognisko, ale musisz posiadać jeszcze odpowiedni kubek lub menażkę z manierką, w których zagotujesz wodę. Podczas silnego wiatru lub mżawki użyteczna także może się okazać rozkładana kuchenka survivalowa.

Dzięki temu, że tworzy ją zazwyczaj kilka stalowych nierdzewnych płytek – mieszczących się w wodoodpornym woreczku lub etui – bez trudu znajdziesz jej lokum w przegródce plecaka. Element wyposażenia prawdziwego podróżnika zajmujący niewiele miejsca, to prawdziwa gratka. Posiadając kuchenkę na podpałkę stałą albo kostki czy paliwo żelowe, przygotujesz ciepłą strawę w każdych warunkach i zapewnisz sobie niezbędny zapas energii.

Atuty pakietów survivalowych

O tym, jaki survival kit wybierzesz i czy skompletujesz go sam, zadecydują Twoje potrzeby. Stawiając na gotowe zestawy, nie będziesz musieć głowić się nad zasadnością pakowania poszczególnych przedmiotów, ponieważ producenci na podstawie wywiadów z survivalowcami dokonali już selekcji. Wzięto tutaj pod uwagę kompaktowe rozmiary akcesoriów i ich użyteczność w ekstremalnych realiach. Zatem warto przejrzeć zestawy przetrwania w sklepie Combat i wybrać jeden z nich dla siebie.

Sprawdź również nasze wpisy na blogu:

Co to jest bushcraft?

Wszystkie wpisy w kategoii bushcraft i survival.