W kategorii samoobrony gazy pieprzowe są póki co najlepszą opcją dostępną dla każdego. Trzeba jednak mieć świadomość, że gaz gazowi nierówny i skuteczność poszczególnych modeli może być różna. Jeśli poszukujesz gazu pieprzowego o naprawdę wysokiej skuteczności, warto przyjrzeć się produktom marki Fox Labs, która właśnie dołączyła do oferty combat. Tak, ceny robią wrażenie, ale są adekwatne do jakości.

Raty Inbank w 5 minut w combat

Co jest takiego specjalnego w gazach Fox Labs?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zapoznać się z charakterystyką i parametrami gazów pieprzowych. W pełni rozwinęliśmy ten temat w ramach tego poradnika, toteż tutaj zamieścimy jedynie skrót dotyczący tego, co wyróżnia gazy Fox Labs.

Wszystkie gazy pieprzowe określają minimum dwa, a czasem trzy parametry dotyczące substancji znajdującej się wewnątrz pojemnika. Jest to ostrość wyrażona w skali Scoville’a [SHU], stężenie oleożywicy kapsaicynowej [OC] oraz stężenie głównych kapsaicynoidów [MC]. To ostatnie często podawane jest zamiast SHU i jest głównym wyznacznikiem mocy ogólnej. Maksimum dopuszczone do użytku na ludziach to 2% MC. Co oznaczają te parametry w praktyce?

  • SHU to moc oleożywicy i odpowiada za szybkość działania gazu na napastnika. Gazy o wysokim SHU (ponad 3 miliony jednostek) dużo wcześniej dadzą o sobie znać.
  • OC określa czas, przez jaki substancja będzie oddziaływać na potraktowaną gazem osobę. Wyższe stężenie — dłuższy czas.
  • MC to stężenie cząstek o danej ostrości SHU w całej rozpylanej mieszance i jest bezpośrednim określeniem odczuwanej ostrości.

Reasumując: SHU — kiedy zaczyna boleć, OC — jak długo boli, MC — jak bardzo boli.

Większość gazów dostępnych na rynku ma moc SHU na poziomie 1 - 2 mln SHU, nadrabiają stężeniem OC. Przypadku gazów Fox Labs sytuacja jest odwrotna — SHU ma wartość 3-5,3 mln jednostek, zaś OC 2-6%. Przy takim połączeniu napastnik momentalnie jest wyłączony z akcji, choć dojdzie do siebie znacznie szybciej — po około 10 minutach zamiast pół godzinie. Ale 10 minut to nadal mnóstwo czasu, by oddalić się na bezpieczną odległość. To chyba wyjaśnia, dlaczego warto rozważyć zakup gazów tego producenta?

Sprawdź gazy pieprzowe Fox Labs w combat