Karabinki ASG CO2 12g

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Karabinki ASG CO2 12g – strzel sobie jednego

Karabin ASG CO2 – zacznijmy od podstaw

Jeśli szukacie replik, które niemal do złudzenia przypominają „palne” oryginały, dobrze trafiliście. Karabinki ASG zasilane CO2 należą właśnie do tej kategorii. Producenci zazwyczaj dbają tu o każdy detal – wyposażają swoje wyroby w system blow back, który cofa zamek po strzale, nadają im odpowiedną masę, starannie dobierają tworzywo. Wszystko to ma sprawić, że poczujecie się tak, jakbyście trzymali w dłoniach ostrą broń.

Karabinki tego typu, zwłaszcza te z wyższej półki, to nie tylko wierność oryginałowi, to także jakość wykonania. Repliki są dobrze spasowane, ich konstrukcja jest zwarta, mocna. Po części wymusza to sam sposób ich zasilania – gaz.

Karabin CO2 ASG – jak to działa?

Repliki Air Sof Gun strzelają 6 milimetrowymi plastikowymi kulkami. Kulki wypycha tłok, który w ruch może wprawiać rozprężająca się sprężyna, naciągana ręcznie lub za pomocą silniczka elektrycznego. Istnieje jednak inne rozwiązanie – plastikowe pociski może z lufy wyrzucać gaz. I tak jest w przypadku opisywanych tu karabinków. Naciśnięcie spustu powoduje otwarcie zaworu i uwolnienie gazu, który rozpędza kulkę. Wspomnianym gazem może być dwutlenek węgla lub propan, potocznie zwany green gasem.

Karabinki ASG CO2, czyli ćwicz oko i rękę oraz dbaj o bezpieczeństwo

Opisywane karabinki powinny szczególnie zainteresować nie tylko rekonstruktorów i miłośników historii, ale i tych, którzy chcą nauczyć się obsługi broni i poprawić swoją celność. Dlaczego? Repliki tak dobrze imitują oryginały, że śmiało można używać ich do trenowania tzw. manualu, czyli podstawowego obycia się z bronią: przeładowywania, odbezpieczania, składania się do strzału, zabezpieczania itp. Bez problemu mogą posłużyć w nauce podstaw poruszania się z karabinkiem, postaw strzeleckich, zachowania w zamkniętych pomieszczeniach lub na otwartej przestrzeni.

Strzelając z ASG warto pamiętać o bezpieczeństwie. Pozwoli to uniknąć wypadków oraz pomoże wykształcić „zdrowe” nawyki. Warto więc pamiętać o następujących regułach bezpiecznego obchodzenia się z bronią:

  • każdą broń należy zawsze traktować jako załadowaną;
  • lufa powinna być skierowana tylko i wyłącznie w kierunku celu, kulochwytu, w powietrze lub pod kątem 45 stopni w ziemię;
  • zanim oddacie strzał, sprawdźcie otoczenie i upewnijcie się, że nikt nie znajduje się na linii strzału;
  • palec na języku spustowym połóżcie tylko wtedy, kiedy oddajecie strzał i kiedy jesteście pewni celu. W każdym innym przypadku palec trzymajcie na szkielecie broni.

Jaki karabinek ASG na CO2 wybrać?

Tu wszystko zależy od Waszych możliwości finansowych. Za około 500 złotych dostaniecie replikę, której korpus będzie zazwyczaj wykonany ze średniej jakości tworzywa sztucznego. Poza tym znajdziecie tam kilka metalowych elementów (może to być np. lufa wewnętrzna, mechanizm spustowy, zawór CO2, zaczep pasa lub magazynek). Słowem, będzie to sprzęt dobry dla początkujących, którzy jeszcze nie wiedzą, ASG przypadnie mi do gustu.

Jeśli wysupłacie 1000 zł, dostaniecie sprzęt wykonany lepiej – kompozyty będą miały wyższą jakość, ponadto pojawi się tu więcej elementów metalowych i ruchomych (np. składane przyrządy celownicze, pozwalające zamontować na replice dodatkowe wyposażenie).

Za 1500 złotych (i więcej) dostaniecie pierwszorzędne modele. Doskonale wykonane, na pierwszy rzut oka trudne do odróżnienia od palnych odpowiedników. Ich części będą bardzo dobrze spasowane, świetnie wykonane. Producenci często stosują tu rozmaite interesujące rozwiązania, np. urządzenia znacznie powiększające odrzut, czyniące zachowanie replik dużo bardziej realistycznym.