Karabinki ASG sprężynowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

3 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

3 produkty

Karabinki ASG sprężynowe – odkryj ich moc

Sprężynowe repliki airsoft. I jak tu się nie pomylić?

Sprężynowe repliki ASG potrafią zrobić wrażenie. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem militariów, czy nie. Respekt budzi już samo ich wykonanie, które nie odbiega znacznie od modeli, które możesz spotkać w użyciu wielu służb lub w filmach wojennych. Producenci dbają o to, żeby każdy szczegół w wyglądzie był odwzorowaniem prawdziwej broni. I to samo dotyczy ich możliwości i działania, przeniesionych oczywiście do skali ASG.

Ponieważ robione są na podobieństwo oryginałów, wzrok przyciąga również ich rozmiar. Skala, w jakiej są najczęściej wykonane to 1:1, co oznacza, że nie schowasz się z nimi w ciasnych pomieszczeniach. Natomiast doskonale sprawdzą się, kiedy strzelasz z ukrycia, najlepiej w pozycji leżącej.

Sprężyna vs reszta

Zarówno napęd sprężynowy, jak i cały karabin sprężynowy ASG, został stworzony z myślą o strzelaniu do celu znajdującego się w znacznej odległości. Dlatego tego rodzaju rozwiązanie można znaleźć nie tylko w karabinkach szturmowych, ale przede wszystkim w karabinach snajperskich. Podstawowym elementem tego mechanizmu jest ręcznie naciągana sprężyna. Po jej zwolnieniu za pomocą spustu, rozpędza ona tłok sprężający powietrze w cylindrze, finałem czego jest dynamiczne wypchnięcie kulki.

Mechanizm w karabinkach sprężynowych ASG wyróżnia się na tle pozostałych, głównie ręcznym naciąganiem sprężyny. Oznacza to, że po oddaniu strzału musisz ponownie przeładować broń. Może się to okazać kłopotliwe w przypadku karabinów szturmowych, gdzie ważne jest utrzymanie ciągłego ognia. W przypadku karabinów wyborowych sprawdza się doskonale i pozwala wyrobić ważne cechy, takie jak na przykład cierpliwość, którą łatwo przeniesiesz z pola walki do życia codziennego.

Niezastąpionym atutem sprężynowych replik airsoft jest również ich niezawodność i łatwość w obsłudze. Wykorzystanie sprężyny i ręcznego naciągu powoduje, że możesz strzelać dopóki nie zabraknie ci siły do naciągania mechanizmu. To wpłynie też pozytywnie na Twój portfel, ponieważ usterki zdarzają się bardzo rzadko, w zależności oczywiście od modelu i producenta oraz od poprawnej konserwacji.

Przewaga zasięgu z repliką sprężynową ASG

Rola, jaką pełni snajper, daje przewagę w rozgrywkach i symulacjach na dużych, często otwartych polach walki. Właściwa broń pozwala wykorzystać element zaskoczenia i zaatakować, zanim przeciwnik się zorientuje i eliminować rywali po kolei, zanim się zbliżą.

Uczysz się dzięki temu zwracać uwagę na wszystkie znaczące elementy rozgrywki, takie jak otoczenie, odpowiednią pozycję czy kamuflaż, a to podniesie Cię na wyższy poziom i pokaże nowe możliwości.

Sprawdź farby maskujące w sklepie combat

Trening celności

Jeśli chcesz sprawdzić swoją celność czy potrenować przed zbliżającymi się rozgrywkami, to sprężynowy karabin ASG będzie do tego odpowiednią bronią. Duża prędkość wylotowa kulki sprawia, że ma ona duży zasięg. Warto zwrócić jednak uwagę, że plastikowe kulki mogą być podatne na warunki atmosferyczne i pod wpływem na przykład silnego wiatru zmieniać właściwości lotu. Z jednej strony to minus, a z drugiej plusem tego jest uwaga, jaką trzeba poświęcić, aby oddać celny strzał w takich warunkach. Rozwija to doświadczenie i daje wiedzę, którą wykorzystasz podczas rozgrywek.

Poznaj karabiny ASG sprężynowe w ofercie sklepu combat