Latarki patrolowe

Latarki patrolowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Latarki patrolowe – do zadań specjalnych

Jak wybrać latarkę patrolową?

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się, że ciemność zapadła, gdy jeszcze nie udało Ci się dokończyć prac w plenerze lub wrócić z wycieczki. Chodzenie po omacku nie jest ani przyjemne, ani bezpieczne, dlatego warto zawsze mieć pod ręką latarkę. Tym bardziej że stanowi ona nieocenione wsparcie nie tylko wtedy, gdy zapadnie zmrok. Pomaga bowiem przejrzeć wszystkie zakamarki pomieszczeń, przydaje się w warsztacie samochodowym, a także doskonale sprawdza się podczas zadań specjalnych. Trzeba ją tylko dobrze dopasować do swoich potrzeb.

Jakie latarki ręczne dla Ciebie?

Latarki ręczne przeznaczone są do różnych zadań. W zależności od rodzaju zastosowania znajdziesz produkty łatwo mieszczące się w kieszeni, przystosowane do montażu na broni oraz odznaczające się wyjątkowo silnym światłem o dalekim zasięgu. Te ostatnie preferowane są przez służby mundurowe, leśników, a także zawodników gier airsoftowych.

W zależności od tego jak często będziesz używać latarki, wybierz dla siebie model z zasilaniem akumulatorowym (w przypadku częstego i długotrwałego używania) lub bateryjnym. Jeśli potrzebujesz solidnego strumienia światła przenikającego mrok, przejrzyj latarki patrolowe, które oferują bardzo wysoką moc. W tej samej kategorii znajdziesz modele z dużym zasięgiem wiązki świetlnej, bazujące oczywiście na diodach LED.

Istotne też mogą się okazać gabaryty sprzętu. Przy czym mniejsze modele nie zawsze są słabsze. Klasyczne latarki ręczne do codziennego użytku często mają kompaktowe rozmiary, a mimo to są odporne na uszkodzenia i dają mocny strumień światła. Jednak w przypadku pracowników ochrony czy policji przydadzą się masywne egzemplarze z aluminium, zapewniające czyste przenikliwe światło, niezależnie od panujących warunków, a do tego cechujące się bardzo wysoką wytrzymałością.

Czym cechują się latarki patrolowe?

Podstawowym zadaniem latarki patrolowej jest skuteczne oświetlanie przestrzeni na różnych dystansach. Dlatego musi ona cechować się wysoką mocą, wyrażoną w lumenach. Ponieważ przy wykorzystaniu takiego sprzętu często przeprowadza się inspekcje sporego obszaru, struga świetlna powinna być zwarta, by sięgać jak najdalej. Połączenie mocnych diod LED z odpowiednio wyprofilowanym odbłyśnikiem daje parametry nie gorsze niż w reflektorach typu „szperacz”, stąd zainteresowanie takimi elementami wyposażenia wyrażają nawet pracownicy służb mundurowych.

Różne tryby świecenia – w jakich sytuacjach okażą się przydatne

Latarki patrolowe dysponują przeważnie kilkoma trybami świecenia. Dzięki zmniejszaniu lub powiększaniu natężenia światła możesz dostosować jego moc do swoich aktualnych potrzeb. W czasie akcji rozpoznawczej wykorzystasz maksymalne możliwości sprzętu, a po jej zakończeniu ustawisz 10-procentowy tryb energooszczędny. W ten sposób przedłużysz żywotność baterii. Możliwość regulacji siły świetlnego strumienia oraz przełączania go na tryb stroboskopowy sprawia, że latarka przydaje się w różnych sytuacjach.

Dla kogo tryb stroboskopowy?

Intensywne, pulsujące światło to doskonały atut w akcji obronnej i ataku. Skierowane na oczy przeciwnika wywołuje kłujący ból, utrudniający orientację. Tym samym wróg zostaje chwilowo unieruchomiony, a Ty masz czas na podjęcie dalszych decyzji. Podczas innych okoliczności to samo źródło błysków zasygnalizuje Twoje położnie i pomoże Cię odnaleźć. Latarka pracująca w trybie stroboskopowym przydaje się także do zmylenia rywali w czasie pojedynków ASG.

Latarki patrolowe dla wymagających

Podczas wykonywania trudnych czynności w ciemnym terenie, konieczne okażą się latarki ręczne o potężnej strudze światła. Musi ona działać bezawaryjnie, więc sprzęt powinien posiadać zamiennie stosowany akumulator bądź baterie. Uciążliwe warunki pogodowe i niezbadane terytorium nie mogą stanowić przeszkody w akcji, dlatego liczyć się będzie wytrzymała i szczelna obudowa o klasie IP54 – oznaczająca odporność na wodę i jej rozbryzgi. Do tego jeszcze pewny uchwyt ze żłobieniami i nie zaskoczy Cię żaden mroczny chochlik. Dlatego sprawdź latarki patrolowe w sklepie internetowym combat.


Czytaj nasze poradniki