Narzędzi służących do samoobrony istnieje na świecie sporo, ale chyba najbardziej działającymi na wyobraźnię są paralizatory. Oczywiście na wyobraźni się nie kończy, bo działanie tych generatorów trzaskających łuków elektrycznych wiąże się z wielką dozą nieprzyjemności dla potraktowanego nią osobnika. Zwolenników tej formy radzenia sobie z napastnikiem zapewne ucieszy fakt, że paralizatory uznanej marki Euro Security Products dołączyły do oferty combat.

paralizatory ESP w ofercie combat

Dlaczego dopiero teraz?

Możesz się zastanawiać, skąd wynika zwłoka w poszerzeniu naszego asortymentu o ten segment. Otóż paralizatory są produktami koncesjonowanymi, co oznacza, że sprzedający je podmiot musi otrzymać stosowne zezwolenie od MSWiA. To z kolei wymaga spełnienia szeregu wymagań, o których można poczytać na stronie ministerstwa. W skrócie — wymogi spełniamy, więc sprzedawać koncesjonowane produkty możemy. I będzie ich znacznie więcej, więc zalecamy trzymać rękę na pulsie z naszymi nowościami.

Zapewne rodzi się pytanie skąd wynika potrzeba posiadania koncesji na paralizatory i co się z nią wiąże. Cóż, wprawdzie jest to sprzęt służący do nieletalnego (czyli nie śmiertelnego) obezwładnienia przeciwnika, to w szczególnych okolicznościach może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu — np. w przypadku osób z chorym sercem. Wysokie napięcie przepływające przez układ nerwowy nie jest dla ludzkiego organizmu obojętne. Dlatego też paralizatory są dozwolone tylko dla osób pełnoletnich i wymagana jest weryfikacja wieku kupujących przez sprzedającego. Szczegóły znajdziesz w naszym regulaminie.

Czym chata bogata?

Skoro formalności mamy za sobą, nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Cię do zapoznania się naszą nową ofertą. Do wyboru są dwa modele w dwóch wersjach każdy. Pierwszy z nich to klasyczny paralizator ESP POWER, z kolei drugi to wyposażony w miotacz gazu pieprzowego ESP SCORPY. Modele podstawowe rażą prądem o napięciu 200 000 V, z kolei wersje MAX operują na napięciu aż 500 000 V. Ponadto oferujemy do nich akcesoria: kabury do przenoszenia oraz zapasowe zasobniki z gazem do modeli SCORPY.


Sprawdź paralizatory w sklepie combat