Tarcze żelowe do ASG

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Tarcze żelowe do ASG. Nowy wymiar airsoftu

Strzelanie z replik ASG (Air Soft Gun) na dobre już zadomowiło się w naszym kraju i z każdym rokiem grupa ludzi zaangażowana w zabawę z airsoftem wzrasta. Za tym trendem oczywiście podążają również producenci. By dodatkowo urozmaicić rozgrywkę poza zwykłymi trybami zabawy, zaproponowali również dość szalony mix, czyli połączenie klasycznego darta i ASG. Tak powstały tarcze żelowe do ASG, czyli kolejny krok w ewolucji zwykłych tarcz ASG.

ASG to nie tylko rozgrywki taktyczne, ale też strzelanie do celu

Dla niezaznajomionych z tematem, ASG może kojarzyć się z ludźmi poprzebieranymi za żołnierzy, biegającymi po lesie lub opuszczonych budynkach i okładającymi się plastikowymi kulkami z replik pistoletów i karabinów. To krzywdzące i stereotypowe uproszczenie na szczęście coraz rzadziej gości w głowie statystycznego obywatlea. ASG to całe środowisko uczące poprawnych zachować nie tylko na strzelnicy, ale też w życiu i swej istocie wykracza o wiele dalej poza rozgrywki taktyczne.

Nie odkryjemy również Ameryki, jeśli stwierdzimy, że tarcze ASG i samo strzelanie do celu od lat były elementem większej całości i pozwalały urozmaicić sposób korzystania z popularnych replik „na powietrze”.

Mimo wszystko stwierdzić jednak trzeba, że w przeciwieństwie do klasycznych wiatrówek, strzelanie do celu z wykorzystaniem tarcz taktycznych do ASG nie jest aż tak popularne. Wynika to wprost z charakterystyki replik ASG. Mniejsza prędkość początkowa, mniejszy zasięg i korzystanie z plastikowych kulek zamiast z cięższych metalowych nakłada siłą rzeczy pewne ograniczenia na tego typu treningi lub zawody. Dodatkowo na dużych dystansach może być również widać pocisk. Nie znaczy to oczywiście, że miłośnicy ASG nie sięgają po różnego rodzaju tarcze papierowe i nie ćwiczą się w celności. Producenci dbają i o tę grupę i poza samymi tarczami na rynku dostępne są również kulochwyty, ułatwiające utrzymanie porządku na strzelnicy ASG. Chcący strzelać do celu replikami ASG na pewno znajdą coś dla siebie.

Tarcze żelowe do ASG, czyli kolejny poziom zabawy

Jak już wspomnieliśmy, producenci sprzętu ASG postanowili pójść o krok dalej i zaproponować użytkownikom airsoftu żelowe tarcze do ASG. Dzięki nim możemy w domu lub w ogrodzie przeprowadzić zawody podobne do popularnego w pubach darta. Wystarczy, by każdy z uczestników załadował do swojej repliki kulki innego koloru i już można zaczynać rywalizację.

Fakt używania żelu do wyłapywania kulek powoduje, że nie zostawiamy zbędnego bałaganu i po skończonej rozgrywce łatwo można posprzątać miejsce, w którym graliśmy. Tarcze żelowe do ASG pełnią więc również rolę swego rodzaju kulołapu. Dzięki temu, poza rejestrowaniem wyniku, mamy również drugi element związany ze strzelectwem precyzyjnym ASG z głowy.

Po paru godzinach zabawy mamy wokół siebie porządek! Cała okolica nie jest zawalona plastikowymi kulkami, a my możemy oddać się zajęciom przyjemniejszym niż sprzątanie. W trakcie zawodów kulki same zsuwają się do kulołapu wraz z oddawaniem kolejnych strzałów, więc nie ma mowy o ich wydłubywaniu z tarczy. Wszystko dzieje się samoczynnie.

Elektroniczne tarcze żelowe do ASG

Poza zwykłymi tarczami, na rynku dostępne są również elektroniczne tarcze żelowe do ASG. W swej istocie nie różnią się wiele od zwykłych tarcz żelowych. Dalej są wypełnione elastycznym materiałem, w który „wklejają się” plastikowe kulki ASG, ale dodatkowo biorący udział w zabawie mają ułatwione zadanie. Tarcza sama rejestruje trafienia i zlicza punkty, więc jeszcze bardziej zbliżamy się do klasycznego pubowego darta.

Tarcze żelowe do ASG pomagają dbać o środowisko

W normalnych warunkach strzelanie do celu przy pomocy replik ASG związane jest z używaniem tarcz papierowych. Co by nie mówić, nie są one wielokrotnego użytku. By szlifowanie celności miało sens, każda seria strzelań wymaga nowej tarczy papierowej, by skrupulatnie oceniać postępy w skupieniu, czy też dokonać korekty w ustawieniach przyrządów celowniczych. Słowem marnujemy papier, więc od razu ujawnia się nam przewaga tarcz żelowych do ASG.

Jakby tego było mało, kulki, jeśli odpadną od tarczy, to są wyłapywane do specjalnych pojemników ulokowanych zazwyczaj pod samą tarczą żelową, więc możemy użyć ich ponownie. Jeśli kogoś nie interesuje za bardzo dbanie o środowisko naturalne (a powinno!), to może zwrócić uwagę na aspekt finansowy. Dzięki odzyskowi kulek użytkownikowi tarcz żelowych do ASG zawsze pozostanie parę dodatkowych groszy w kieszeni. Mamy zatem klasyczne win-win. Zyskuje natura i nasz portfel, a o frajdzie, która jest przy okazji, chyba nie musimy nawet wspominać.

O czym pamiętać w przypadku tarcz żelowych ASG?

W przeciwieństwie do zwykłych tarcz do ASG, czy też tarcz taktycznych ASG, tarcze żelowe mają pewne ograniczenia. W związku z tym, że cała idea sprowadza się do „złapania” wystrzelonej przez nas kulki, to siła z jaką ona trafia w tarczę, nie może być zbyt duża. Producenci nakładają pewne ograniczenia na to, jakich replik ASG można używać. Kluczowa jest tutaj oczywiście energia, z jaką kulka trafia w cel. By tarcza żelowa do ASG zadziałała poprawnie, zaleca się energie nie większą niż 0,5J. Wtedy kulki ASG będą poprawnie „wklejały” się w żel i nawet w domu będziemy w stanie urządzić zawody w strzelaniu do celu.

Podsumowując, tarcze żelowe do ASG, w przeciwieństwie do zwykłych tarcz papierowych i tarcz taktycznych do ASG, pozwalają na wielokrotną zabawę. Dzięki temu za w sumie niewielkie pieniądze mamy pod ręką sprzęt na wiele popołudni z ASG. Jeśli zainteresowały Was tarcze żelowe ASG i chcecie spróbować swoich w sił w strzelaniu do celu przy pomocy replik ASG, to zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu combat.pl.