Akcesoria do latarek

Akcesoria do latarek

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

3 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

3 produkty

Akcesoria do latarek — aby Twój sprzęt nie zawiódł

Co potrzebne do sprawnego działania latarki?

Prawie każdy jest właścicielem jakiejś latarki. Zwykła kieszonkowa wspomaga wzrok w niesprzyjających warunkach, czołówka ułatwia wykonywanie czynności o zmroku i uwalnia ręce, a „szperacze” o dużej mocy wydobywają z ciemności, kryjące się za jej woalem szczegóły. W obliczu braku prądu jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego nie sposób z niej zrezygnować. Ale czy wystarczy tylko ją mieć, żeby oczekiwać działania?

Otóż, podobnie jak inne urządzenia, latarka wymagała będzie właściwego zasilania, co jakiś czas kontroli sprawności oraz zewnętrznej osłony chroniącej ją przed uszkodzeniem. W tym celu wypada zaopatrzyć ją w stosowny pokrowiec, ale przede wszystkim należy zadbać o dobre baterie lub akumulator. Decydując się na to drugie źródło energii, trzeba też pomyśleć o optymalnej ładowarce.

Zacznij od ochrony sprzętu

Rzadko zdarza się, że latarka używana jest wyłącznie w pomieszczeniu, a po czasie aktywności ląduje w szufladzie. Zazwyczaj jej misje realizują się w terenie, a światło towarzyszy Twoim krokom. Czy potrzebny zatem jest futerał? Możesz wsunąć ją do plecaka, ale wówczas nie zapobiegniesz zarysowaniom czy stłuczeniom, które skutecznie wyeliminuje etui.

Za to mając do dyspozycji np. pokrowiec Petzl nie tylko ochronisz swój sprzęt przed urazami mechanicznymi, ale zyskasz rozproszone światło podręcznej lampki, sprzyjającej odpoczynkowi podczas postoju. Osłony na latarki renomowanych firm charakteryzują przeważnie konstrukcją umożliwiającą również ulokowanie we wnętrzu futerału zapasowych ogniw i innych drobiazgów. Poszerza to ich funkcjonalność, tak przydatną w podróży.

Jakie akumulatory do latarek?

W przypadku latarek do zastosowania domowego wystarczy posiadać baterie AA lub AAA, by rozbłysnął pożądany strumień świetlny. Jednakże okoliczności plenerowe wymuszają już mocniejsze baterie typu CR123A lub akumulatory. Bowiem duża przestrzeń wymaga solidnej energii do wygenerowania jasnej wiązki promieni. Tutaj świetnie poradzą sobie nowoczesne modele pracujące na akumulatorach litowo - jonowych. Szczególnie te z portem micro USB, udostepniającym łatwe i szybki ładowanie.

Doskonałą propozycją wśród wielu ofert są akumulatory Armytek do latarek czołowych i profesjonalnych. Ich wyjątkowość polega na użyciu najwyższej klasy komponentów, dzięki czemu cechują się pierwszorzędną wydajnością i długim okresem żywotności. A do tego przeważnie posiadają zabezpieczenia przed zwarciem, nadmiernym doładowaniem, jak i kłopotliwym rozładowaniem.

Które ładowarki sprostają wymagającym zadaniom?

Kiedy decydujesz się na „lampkę” z akumulatorem, musisz wybrać również odpowiednią ładowarkę. W sprzedaży spotkasz urządzenia uniwersalne oraz dedykowane określonym wersjom latarki. Na wyjątkową uwagę w proponowanych przez producentów wariantach zasługuje ładowarka Armytek. Ta znana z rozwiniętej technologii marka przygotowała zaawansowany model, kompatybilny z różnymi rodzajami akumulatorów - zasilających latarki, kamery, aparaty fotograficzne, a nawet zabawki.

Seria, w skład której wchodzi ładowarka Armytek Handy C2PRO odznacza się inteligentnym układem scalonym, który umożliwia rozpoznanie typu ogniwa i dostosowanie do niego trybu ładowania. Proces ten jest całkowicie bezpieczny, ponieważ diody sygnalizują stopień napełnienia, informują o wadliwych akumulatorach oraz wyłączają się automatycznie po zakończeniu pracy. Co ważne, taka ładowarka dysponuje też opcją powerbanku, toteż przy okazji wesprzesz swój telefon lub tablet.

Natomiast samą ładowarkę zasilisz poprzez gniazdo USB komputera lub specjalnej wtyczki sieciowej. Udając się na wędrówkę z latarką, warto zabrać ze sobą ładowarkę sprawdzonej firmy, aby w najmniej oczekiwanym momencie nie pozbawić się należytej widoczności. Jeśli wytwórca podarował jej kompaktowe kształty i znikomą wagę, nie sprawi Ci kłopotu, a może być wybawieniem. Zadbaj zatem o jakość i sprawność swojego światełka, wybierając akcesoria do latarek w sklepie combat.


Czytaj nasze poradniki