Lampy turystyczne

Lampy turystyczne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Lampy turystyczne — nie daj się zaskoczyć ciemności

Kiedy lampy biwakowe okazują się niezbędne?

Każdy kto obcował z naturą, wie jak kojąco wpływa ona na samopoczucie i jak wiele dostarcza pozytywnych emocji. Jeśli tylko istnieje taka sposobność, pozostajesz z nią w kontakcie, rozbijając obóz w lesie, blisko rzeki czy u szczytu gór. Organizacja prowizorycznego domu jest stosunkowo prosta, kiedy pamięta się o zabraniu najpotrzebniejszych rzeczy, wśród których musi się znaleźć miejsce dla odpowiedniej lampy.

Lampy turystyczne przydają się nie tylko do oświetlenia terenu wokół namiotu. Posiadając różne tryby emitowania wiązki promieni, potrafią stworzyć nastrój, odnaleźć przedmioty w ciemności, a także odstraszyć latającego intruza. Te z uchwytem zabierzesz ze sobą w ciemne zakątki ogródka, na taras, balkon lub do domu – w przypadku awarii sieci elektrycznej. Bowiem przenośne lampy kempingowe znajdują mnóstwo zastosowań.

Lampy turystyczne – czego można od nich oczekiwać?

Lampa pracująca w trudnych warunkach zewnętrznych powinna być niezawodna. Nie może Cię przecież nagle ogarnąć mrok, utrudniający jakąkolwiek aktywność. Dlatego kluczową sprawą będzie sposób jej zasilania. Do wyboru masz baterie, kartusz gazowy lub ładowanie akumulatorowe. Wszystkie opcje są dobre, jeżeli dopasujesz je do okoliczności działania lampy. Kolejny parametr, którego nie należy przeoczyć, to wodoodporność i solidna konstrukcja.

Oświetlenie kempingowe zazwyczaj nie ma stałego miejsca. Czasem zawieszasz je u góry, aby wyznaczyło jasny krąg, a innym razem stawiasz na podłożu albo kroczysz z nim, wytyczając sobie drogę. I właśnie z tego powodu trzeba wymagać od lampy zabezpieczeń i udogodnień w postaci siatki chroniącej klosz, haczyka, trwałej podstawki, uchwytu dobrze przylegającego do dłoni lub ogumowań. Wówczas nawet upadek nie będzie dla niej groźny.

Wysoka jakość wykonania połączona z mocą blasku zadowoli wymagających użytkowników, którzy potrzebują rozjaśnić duży obszar przestrzeni. Pamiętając, że im więcej lumenów, tym silniejsze strugi świetlne, łatwo dokonać eliminacji produktów. Warto też rozejrzeć się za egzemplarzem dysponującym regulacją intensywności światła. Umożliwi on oszczędność energii, a co za tym idzie dłuższą żywotność lampy bez konieczności doładowania.

Lampy kempingowe – jaki rodzaj zasilania?

Najczęściej spotykaną lampą obozową jest wersja z bateriami. Mogą one przyjmować formę „paluszków” lub „pudełek” R20. Ich ilość zależy od producenta. To wygodna alternatywa zwłaszcza, gdy zaopatrzysz się w egzemplarz ze wskaźnikiem stanu ich naładowania. Drugą co do popularności propozycję stanowią lampy akumulatorowe. Doładujesz je z gniazdka elektrycznego albo podłączając do ładowarki samochodowej, ale nie sprawdzą się podczas dalekiej wyprawy z plecakiem. Chyba że postawisz na kategorię solarną - bazującą na energii słonecznej. To świetne i ekologiczne wyjście, lecz niepewne w naszym klimacie. Pozostaje jeszcze ekonomiczny i efektywny wariant gazowy, wykluczający konieczność dostępu do prądu. Cenią go Ci podróżnicy, którym nie przeszkadza obecność dodatkowego rekwizytu, czyli pojemnika z gazem. Zatem, wiele jest sposobów na rozbudzenie światła lampy, a wybór zależy od Ciebie.

Dlaczego warto wybrać lampy turystyczne LED?

Lampy LED cieszą się dużym uznaniem, bo są wydajne, dysponują silnymi promieniami i do akcji wystarcza im niewielkie napięcie. W dodatku zastosowanie w nich diod przyczynia się do zmniejszenia rozmiarów urządzenia oświetleniowego, co nie jest bez znaczenia, gdy masz ze sobą sporo bagaży. Zatem nic dziwnego, że te modele z powodzeniem konkurują z innymi rozwiązaniami. Typując latarki turystyczne LED, określ tylko własne potrzeby, a porządny produkt ze sklepu combat trafi w Twoje ręce


Czytaj nasze poradnikiOdkrywaj produkty znanych producentów