Adaptery

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Adaptery — Twoi kreatywni pomocnicy

Do czego przydają się adaptery?

Popularne „przejściówki” znane od dawna w elektryce zadomowiły się również w elektronice, a od jakiegoś czasu termin ten wiąże się także z wszelką aktywnością. Bowiem wybierając się na spacer, wpinasz gondolę wózka do adaptera, a w samochodzie za jego pośrednictwem montujesz fotelik pociechy. Natomiast przed trudną ekspedycją ten element łączący rozmaite części w całość pozwala uzyskać przyjazną formę.

Dzięki innowacyjnej „przejściówce” ulokujesz przedmioty w dogodnych dla siebie miejscach. Co bywa niezwykle ważne podczas rozgrywek airsoftowych, zawodów strzeleckich czy misji związanych z pracą służb mundurowych. Nie bez znaczenia też jest usytuowanie podręcznych rzeczy w trakcie wędrówki czy samego biwakowania. Wynika z tego, że adapter przydaje się w najróżniejszych okolicznościach.

Czemu służy system Molle?

Czasem, żeby zyskać większą przestrzeń do pakowania, trzeba posiadać przy plecaku czy kamizelce system modularny złożony z taśm. Te paski ułożone w regularnych odstępach w linii poziomej przecinają się z identycznymi, lecz przyszytymi pionowo. Mając w posiadaniu kieszeń, organizer lub ładownicę, w których zastosowano takie samo rozwiązanie, bez trudu dokonasz scalania „przenośników”. W ten sposób utworzysz rozbudowany według własnej koncepcji transporter.

Jeżeli jednak konstrukcja Twojego plecaka nie uwzględnia opcji dopinania czegokolwiek, możesz skorzystać z adaptera, który wprowadzi „siatkę” Molle/Pals. Mały lub większy panel podaruje Ci szereg przydatnych zastosowań. W zależności od potrzeb zamocujesz go na pasku do spodni, przy torbie albo w jej wnętrzu, tym samym tworząc dodatkową płaszczyznę doczepiania. Wypróbuj raz, a przekonasz się, ile potrafi zdziałać.

Co pomoże w przygotowaniu ekwipunku?

Niewielu podróżników lubi zajmować się pakowaniem, bo jak tu upchnąć w jednym plecaku liczne akcesoria, niezbędny sprzęt i odzież? Nie komponują się ze sobą, wypychają niebezpiecznie boki transportera, a do tego pozostają w permanentnym ruchu. Sytuacja jednakże ulegnie poprawie, kiedy zastosujesz organizer na rzepy doświadczonego producenta.

Model sporych rozmiarów, dedykowany na przykład plecakom, będzie świetnym uzupełnieniem w trakcie wojaży, ponieważ w jego kieszeniach sprytnie rozlokujesz dokumenty, batony energetyczne oraz drobne gadżety. Pozostaną w zasięgu ręki, nie zmuszając Cię do irytującego „nurkowania” w głąb zawartości przepastnej torby. A przy okazji zagwarantujesz im stabilną pozycję. Tego typu adapter montowany za pomocą zaczepów sprawdzi się też w samochodzie.

Jakie adaptery do pasów?

Personel mundurowy, jak i wszelkiego typu strzelcy noszą pasy taktyczne, a więc takie, do których daje się przytroczyć kaburę, ładownicę czy pojemnik na naboje. Niektóre przedmioty wymagają bliskiego dystansu, zaledwie na wyciągnięcie ręki, bo mogą się przydać w każdej chwili. Nie trzeba wykonywać zawodu, bądź realizować pasji z użyciem broni, aby znać taką potrzebę. Dlatego pomyślano o „wkładkach” umożliwiających dopięcie do paska tych nieodzownych rekwizytów.

W zależności od tego, co chcesz przenosić, adaptery oferują odmienne rozmiary. Wersja uniwersalna posiada z tyłu 2 mocowania na rzepy i taśmy typu Molle rozmieszczone w 3 kolumnach. Ze względu na niezniszczalną cordurę, z której jest wykonana oraz przeszycia na całym obwodzie i pośrodku udźwignie kieszeń ze znacznym załadunkiem. Dostaniesz też węższe panele z dwiema kolumnami lub jedną, montowane za pomocą trwałej szerokiej klapki.

Te wyspecjalizowane serie adapterów udostępnią Ci szereg ścieżek wykorzystania, ponieważ za ich pośrednictwem zespolisz nie tylko komory bagażu, ale także wzbogacisz torbę o dodatkowy organizer czy pasek o praktyczne etui. Dzięki nim w dogodnej chwili sięgniesz po dowód osobisty, bilet, kartę kredytową czy konieczne lekarstwo. Nie musisz się już obawiać o nieporządek, bo kompatybilne z bogatą kolekcją wyposażenia adaptery ze sklepu combat, rozwiążą Twoje problemy.