Farby maskujące

Farby maskujące

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Farby maskujące – nie ukryjemy ich przed Tobą

Farby maskujące – co to takiego?

W dobie, kiedy na polu walki każdy ma możliwość posiadania najlepszej broni, przewagę mogą dać inne, często bagatelizowane atrybuty, takie jak umiejętności ukrywania się. Aby osiągnąć taki efekt, możesz wykorzystać farby do kamuflażu, które doskonale ukryją to, co wyróżnia się z otoczenia.

Farby maskujące są dostępne w różnych kolorach, żebyś ułatwić Ci dobór barw najlepiej dopasowanych do środowiska, w którym chcesz się ukryć. Ponadto są szybkoschnące i odporne na wodę oraz warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie zaszkodzą im ani pot, ani padający deszcz.

Ich bardzo istotną cechą jest to, że niwelują odblaski i pochłaniają promienie słoneczne. Możesz zatem leżeć ukryty w zaroślach nie obawiając się, że światło, które na ciebie padnie, odbije się i dotrze do Twoich przeciwników.

Korzyści płynące z zastosowania farb maskujących

Kamuflaż przy użyciu farby maskującej może okazać się niezastąpiony praktycznie w każdej rozgrywce paintballowej czy ASG, zarówno w szybkich i zdecydowanych walkach, jak i tych długich, w których główną rolę odgrywają cierpliwość i zaskoczenie. Najlepiej sprawdza się podczas przygotowywania zasadzek, kiedy trzeba pozostać niezauważonym, oraz we wszelkiego rodzaju formach skradania. Cel który trudno zlokalizować, trudno również trafić.

Farby maskujące i znikający sprzęt

Okazuje się, że nie zawsze to my jesteśmy najbardziej widocznym elementem otoczenia, a na przykład broń, pojazd czy sprzęt użytkowy. W szerokim asortymencie oferowanym dla miłośników militariów i survivalu można również spotkać farby do maskowania sprzętu. Są nieco trwalsze niż te używane do skóry, poza tym mają bardzo zbliżone właściwości.

Jak używać farb malowania twarzy, żeby pozostać niezauważonym

Jeżeli ukrywasz się, a w żaden sposób nie jesteś zamaskowany, to w pierwszej kolejności Twojemu oponentowi rzucą się w oczy Twoja twarz lub dłonie, które kontrastują z otoczeniem, co może zniwelować efekt zaskoczenia. Okazuje się również, że samo zastosowanie farby do malowania twarzy, jeśli nie zrobisz tego umiejętnie, może nie zmylić bystrego oka przeciwnika.

Aby Twój kamuflaż utrudniał dostrzeżenie Cię, zastosuj kolory zbliżone do otoczenia, w którym toczy się rozgrywka, oraz pomaluj dokładnie każdy fragment skóry, który może być widoczny. Ponieważ światło rozświetla w pierwszej kolejności wystające elementy, to wszystkie takie miejsca na Twojej twarzy pomaluj ciemną barwą. Natomiast odwrotnie z miejscami zacienionymi, jak na przykład oczodoły, tam możesz użyć jaśniejszego koloru. Stosując się do tych zasad używania farb do maskowania, poprawisz skuteczność Twojego kamuflażu.

Wyjście z cienia

Odpowiedni skład wszystkich farb maskujących do twarzy wpływa na ich trwałość, ale jednocześnie nie jest w żaden sposób szkodliwy dla skóry. To, jak długo pozostaje na Twojej twarzy zależy głównie od Ciebie, ponieważ farbę z powodzeniem można zmyć specjalnymi środkami, a często zwykłymi kosmetykami użytku domowego. Natomiast w przypadku farb maskujących do sprzętu, trzeba posiłkować się substancjami rozpuszczającymi o większej mocy.

Sprawdź farby maskujące w ofercie sklepu combat i nie pozwól im ukryć się przed Tobą.