Bransoletki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Bransoletki — zaskakująco użyteczne ozdoby

Jakie gadżety na wyprawy outdoorowe i survivalowe?

Gadżet to taki niewielki przedmiot, który przeważnie nie jest niezbędny, ale gdy jesteś w jego posiadaniu sprawia Ci radość, bo potrafi być pomocny w najmniej spodziewanym momencie. Wiedzą o tym miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu i chętnie zaopatrują się w te drobiazgi. Na krótkie wycieczki zabierają selfie stick, kubek termiczny, wodoodporne etui na telefon bądź filtry do wody i wiele innych rzeczy uzasadnionych potrzebami chwili

Natomiast ekspedycje survivalowe i dalekie wyprawy stawiają przed podróżnikiem odmienne wymagania. Tutaj oprócz wiedzy liczy się zaradność, toteż każdy element wchodzący w skład bagażu jest dokładnie przemyślany i nie ma mowy o zbytecznych gadżetach. Jeśli planujesz noc pod gwiazdami, to pewnie przyda Ci się krzesiwo, światło chemiczne, jakiś multitool czy płachta biwakowa. Duże wsparcie przyniosą także bransoletki survivalowe, które współgrając z tarpem, utworzą dach, hamak lub torbę transportową.

Linka paracord — co to takiego?

Rekwizytem przydatnym podczas obozowania, jak również uprawiania rozmaitej turystyki jest linka z parcordu, czyli wytrzymałego nylonu. Cechuje się ona zazwyczaj średnicą 4- 5mm i 7 rdzeniami. Istnieją też sznury o mniejszej i większej grubości, a co za tym idzie o zróżnicowanym udźwigu. Traperzy sięgają jednak najczęściej po typ z symbolem 550, bo zadawalająca dla nich jest jego wytrzymałość - sięgająca 250 kg. Co ciekawe, linka zwinięta w bransoletkę potrafi obdarować wielofunkcyjnością na różnych polach aktywności.

Co oferuje bransoletka z paracordu?

Producenci akcesoriów podróżniczych od dawno się trudzą, by nadać im kompaktowe kształty i zminimalizować ciężar. Owocem takich starań jest między innymi bransoletka z parcordu. Tworzy ją linka spleciona kilkanaście razy estetycznym węzłem. W ten sposób awaryjny sznur nie musi szukać schowka w plecaku, a z powodzeniem sytuuje się na nadgarstku. Ponadto prezentuje się oryginalnie i wzbogaca stylistykę poszukiwacza przygód.

Najważniejsze jednak, że po rozwinięciu może osiągnąć długość od 3 do 6m, w zależności od egzemplarza. Zapięcie w bransoletce stanowi klamra albo szekla, więc nie ma obawy o przypadkowe zsunięcie i zagubienie. Na półkach sklepowych znajdziesz liczne jej wersje różnice się kolorem, masywnością, udźwigiem, a także funkcjonalnymi dodatkami. Standardowy model na ogół będzie wyposażony w krzesiwo i gwizdek, a czasem też w blaszkę pełniącą rolę ostrza noża, a więc najbardziej użyteczne drobiazgi.

Jeżeli Twoje oczekiwania wobec tej obręczy są większe, to przyjrzyj się wzorom z kompasem i piłką - do odcinania koniecznych w danej chwili kawałków linki. A w przypadku naprawdę sporego zapotrzebowania na gadżety, wybierz „bransoletkę przetrwania” zaopatrzoną w podstawowe akcesoria oraz latarkę, lusterko sygnałowe, tabletki do uzdatniania wody, haczyki i tym podobne detale. Niezależnie jaki wzór wytypujesz, zyskasz posiłkowy sprzęt na trudne sytuacje.

Bransoletka paracord — zastosowanie

Sama bransoletka jest rodzajem ozdoby, gdyż prezentuje się na ręce stylowo i pasuje do wizerunku wytrawnego obieżyświata. Ale to tylko początek jej zalet, bo prawdziwy potencjał ukazuje dopiero po rozplątaniu. Wtedy zyskujesz mocną linkę, z którą wykonasz szereg czynności, na przykład zabezpieczysz ekwipunek. Możesz również za jej pośrednictwem przytroczyć mniejsze pakunki do głównego bagażu. Z kolei w warunkach campingowych idealnie spisze się w roli sznurka na bieliznę.

Co więcej, pomoże w budowaniu schronienia. W przypadku namiotu przyniesie pozytywny wynik, gdy zastosujesz ją do napinania materiału. A kiedy będziesz dysponować wyłącznie płachtą biwakową, uczyni z niej przyjazne zadaszenie. Potem zaś przyczyni się do przeobrażenia jej w hamak. Niektórzy wykorzystują tę szczególną „taśmę” także do konstruowania uprzęży, bowiem wszystko zależy od kreatywności i bieżących potrzeb. Poznaj walory bransoletki ze sklepu comabt, a nie pozostaniesz wobec nich obojętny.


Czytaj nasze poradniki