Książki i czasopisma

Książki i czasopisma

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Książki i czasopisma o survivalu — kompasem Twojej wyprawy

Dlaczego warto sięgnąć po książki o survivalu?

Szybkie tempo rozwoju cywilizacji powoduje, że żyjemy w nieustannym pośpiechu, okrążeni szumem informacyjnym. Niektórzy świetnie odnajdują się w tym zgiełku, ale część tęskni za ciszą i kojącym „dotykiem” przyrody. Ta niewielka grupa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że z dala od siedzib ludzkich wyraźniej brzmi głos wewnętrznego „ja”, niezakłócony chórem innych brzmień.

Ci amatorzy kontaktu z naturą często wybierają samotne wędrówki lub w mocno ograniczonym gronie przyjaciół. Wyrzekając się wygód, planują eskapady oparte na zawartości plecaka. Wcześniej jednak, aby zmierzyć się z trudnym „powrotem do korzeni”, czytają książki o survivalu, porady doświadczonych podróżników i zaznajamiają się z instrukcjami fachowców. Bowiem każdy zapobiegliwy wagabunda posiada swoje vademecum survivalowe. 

Dla kogo podróże z książką w plecaku?

Jeśli jeszcze nie doświadczyłeś smaku przygody, która rodzi się o świcie i nie kończy po zachodzie słońca, to pora na fachową literaturę - książki o przetrwaniu. Za jej pośrednictwem, krok po kroku poznasz sposoby radzenia sobie w rozmaitych warunkach, ponieważ narrator poprowadzi  Cię znanymi mu ścieżkami. Na początek dowiesz się, co zapakować do sakwy, jakie ubranie będzie najlepsze i czego nie może braknąć w Twoim bagażu.

Potem odkryjesz techniki rozpalania ognia, rozkładania obozowiska, metody odnajdywania szlaków, a także korzyści płynące z darów natury. Niektóre pozycje udzielą Ci podstawowych wskazówek dotyczących przygotowań do wyprawy, inne przedstawią zalecenia, jak zachowywać się na odludnym terenie. Znajdziesz też fascynujące lektury z autentycznymi bohaterami przemierzającymi dzikie terytoria. Bez względu na to, jaki tytuł wytypujesz, książka o survivalu pokaże Ci świat, do którego zmierzasz.

Jakie książki o bushcrafcie godne polecenia?

Aby choć trochę zbliżyć się do sztuki egzystowania w dziczy i szerzej spojrzeć na bushcraft, podręczniki survivalu mogą okazać się niezwykle pomocne. Wśród nich najczęściej spotkasz utwory skupiające się na technicznej stronie działania w głuszy, ale wyłowisz również z gąszczu pozycji prawdziwe „perełki”. Należy do nich np. "Sztuka leśnego obozowania”” George W. Searsa. Nessmuk, bo pod takim pseudonimem występuje XIX – wieczny autor, zachęca do pokochania stanu pierwotnego przyrody, niezakłóconego przez kulturę i cywilizację.

A co za tym idzie do współdziałania z nią i odnajdowania w tym radości. I chociaż i tutaj natkniesz się na sugestie odnoszące się do budowania szałasu czy zdobywania pożywienia, to nie odczujesz ich natręctwa, ponieważ wplecione są w barwne, tętniące życiem opisy. Wydawać by się mogło, iż pisarz z odległej epoki nie posiada kodu językowego współczesnego czytelnika, a jednak bezproblemowo rozwija międzypokoleniową nić poprzez budowanie wiarygodnych kadrów i swobodne balansowanie humorem.

Równie żywe przepisy na leśne bytowanie zamieszcza w 2 - tomowych "Księgach tradycyjnego obozowania” Horacy Kephart. Osobiste doświadczenia autora – trapera układają się w kompendium wiedzy wspierające każdego miłośnika bushcraftu. Z kolei praktyczne i uniwersalne rady Elmera Krepsa z „Poradnik trapera” mogą zachęcić, do chociażby kilkudniowej wycieczki z noclegiem pod rozgwieżdżonym niebem.

Dawne opowieści – nowe przygody

Miniony świat nie umiera. Za każdym razem, gdy otwierasz książkę o bushcrafcie i przebiegasz wzrokiem stronice, zdarzenia toczą się na nowo, a wyblakłe postacie zaczynają emanować energią emocji. Dawno opowiedziana historia nabiera blasku dnia dzisiejszego. Bowiem nie liczy się czas jej powstania, lecz sztuka narracji. A ta u pisarzy takich jak: Nessmuk, Kreps czy Kephart jest sugestywna, pełna ekspresji, soczysta i obrazowa.

Dzięki temu nie tylko zdobywasz wiadomości na interesujący Cię temat, ale stajesz się uczestnikiem ekscytujących wydarzeń. Czemu zatem nie opuścić miękkiej kanapy i samemu nie spróbować poznania swojej siły charakteru oraz możliwości dopasowania się do otoczenia? Przyjmujesz takie wyzwanie? Niech książki i czasopisma o survivalu ze sklepu combat zainspirują Cię do rozpoczęcia prawdziwego romansu z Naturą.


Czytaj nasze poradniki: