Manierki

Manierki

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Manierki – ugaś pragnienie

Do czego potrzebne są manierki?

Podczas każdego wysiłku fizycznego tracisz z organizmu sporą ilość wody, którą musisz szybko uzupełnić. Dlatego udając się w góry, do lasu czy na inną wyprawę survivalową, dobrze mieć w ekwipunku naczynie z życiodajnym płynem. A w tej roli najlepiej się spisze znana od zarania dziejów manierka – w nowoczesnej odsłonie. Przystosowana do transportu w ekstremalnych warunkach podaruje Ci ożywczy napój, kiedy go tylko zapragniesz.

Jakie manierki na wodę sprawdzą się najlepiej?

Przygotowując się do trudnej podróży, musisz pamiętać o spakowaniu do plecaka najpotrzebniejszych rzeczy, wśród których nie może zabraknąć manierki. Powinna mieć odpowiednią pojemność, zależną od Twoich potrzeb, przy jednoczesnym znikomym ciężarze. Ważny więc będzie materiał, z jakiego ją wykonano. Manierki aluminiowe cechuje lekkość, ale są mniej wytrzymałe niż stalowe. Trzecią opcją są modele z polimeru, łączące niewielką wagę z dość dużą odpornością na uszkodzenia.

Kolejnym ważnym elementem budowy jest hermetyczne zamknięciem na przykład w postaci zatrzaskowego korka lub szczelnej zakrętki, bowiem tylko w taki sposób unikniesz rozlania płynu i przedostania się do środka niechcianych substancji. Przykrywka nie może się zgubić, dlatego egzemplarze ze stałym jej mocowaniem okażą się przydatniejsze. Transportowanie gorącego napoju umożliwi natomiast pokrowiec z wewnętrzną warstwą izolacyjną. Co ważne, pomoże on także zachować niską temperaturę płynu.

Jaka manierka z menażką?

Wygodnym i sprawdzonym rozwiązaniem jest wybór manierki z menażką. To połączenie poprawi przede wszystkim wygodę codziennego stosowania ekwipunku – menażka posłuży bowiem jako kubek. Co więcej, wybrane modele pozwolą nawet podgrzewać zawartość nad ogniem. Dzięki temu zyskasz możliwość spożycia ciepłego posiłku. Ale menażka może pełnić jeszcze jedną funkcję – dodatkowo chronić umieszczony w niej pojemnik przed skutkami ewentualnych upuszczeń. Manierki turystyczne dwuczęściowe to doskonałe rozwiązanie podczas męczących eskapad , wycieczek i biwaków.

Jaka menażka do gotowania?

Menażka może się składać z kilku misek wyprodukowanych z tworzywa sztucznego – wtedy jej zadanie ogranicza się do przenoszenia gotowych dań. Częściej jednak tworzy ją stal nierdzewna lub aluminium, które umożliwiają podgrzanie posiłku nad paleniskiem lub płomieniem kuchenki turystycznej. Z tego też powodu są ulubionymi naczyniami poszukiwaczy przygód i survivalowców.

Manierki wojskowe – stara tradycja w nowej formie

Żołnierze wszelkich formacji od najdawniejszy czasów używali manierki owalnej ze spłaszczonym dnem, co umożliwiało postawienie jej w dogodnym miejscu. Miała ona również szeroki otwór, dzięki czemu łatwo nabierało się wodę ze źródła i równie bezproblemowo czyściło wnętrze. Płyn dla spragnionych wypełniał aluminiowe naczynie. Obecnie spotkasz bliźniacze manierki wojskowe wzorowane na seriach wojskowych, ale przeważnie zbudowane z innego tworzywa.

Jeśli Twój ekwipunek wpisuje się w stylistykę militarną, to doskonałym jego uzupełnieniem będzie profesjonalna manierka stanowiąca kopię sprzętu używanego przez współczesnych żołnierzy. Szeroki wlew pomoże Ci zaparzyć np. miętę, która zachowa intensywność zapachu i aromatu. W przypadku wersji wojskowych liczy się niezawodność produktu w ekstremalnych sytuacjach, dlatego producenci zadbali o solidny materiał i praktyczne dodatki, takie jak: pokrowiec, zaczepy, karabińczyki czy zawleczki.

Czy manierka na wodę wymaga dodatkowych akcesoriów?

Manierka na wodę zupełnie dobrze sprawdza się w pojedynkę. Ale dodatki znacznie poszerzają zakres jej zastosowań. Na przykład filcowy, futerkowy czy termoizolacyjny pokrowiec chroni konstrukcję przed uszkodzeniem, jednocześnie zapewniając właściwy smak i optymalną temperaturę zawartości. A jeśli do tego można go przypiąć do paska lub plecaka, nie zapomnisz o nawadnianiu organizmu. O walorach duetu z menażką nawet nie trzeba wspominać. Przejrzyj manierki w sklepie combat i wybierz tę idealnie odpowiadającą Twoim potrzebom.


Czytaj nasze poradniki