Lodówki turystyczne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Lodówki turystyczne — gwarancją świeżości pożywienia i napojów

Komu potrzebne lodówki turystyczne?

Ciepłe, pogodne dni – zwłaszcza te z późnym zachodem słońca – zachęcają do wypadów za miasto albo nawet do dłuższych podróży. Relaks na łonie natury dostarcza mnóstwo pozytywnej energii, a posiłek konsumowany na świeżym powietrzu cechuje się niepowtarzalnym smakiem. Szczególnie wtedy, gdy z pomocą przychodzą małe lodówki turystyczne dbające o utrzymanie stałej temperatury prowiantu oraz napojów.

Dzięki tym przydatnym urządzeniom ugasisz pragnienie zimną wodą albo sokiem i zaspokoisz apetyt porcjami jedzenia, które w chłodnym transporterze zachowają niezmienioną formę. Turystyczne lodówki stanowią bowiem świetne rozwiązanie żywnościowe podczas wycieczek bądź pobytu pod namiotem czy w kamperze. Ich konieczną obecność w trasie doceniają także ratownicy medyczni, lekarze, jak również pracownicy przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

Jaka lodówka będzie sprzyjała Twoim podróżom?

Twój zapas pokarmu podczas wojaży uzależniony będzie od liczby towarzyszących Ci osób. W przypadku ruszania w trasę w duecie najlepiej zabrać ze sobą zajmującą nieznaczną ilość przestrzeni torbę na wkłady albo kilkulitrowy egzemplarz lodówki turystycznej. Natomiast na dłuższy pobyt z dala od cywilizacji potrzebny już okaże się wariant mieszczący kilkadziesiąt litrów, a więc wyróżniający się większymi gabarytami i przeważnie znacznie cięższy. Za to oferujący lepszą wydajność i efektywniej czuwający nad wymagającym pożywieniem.

Kiedy przydatne okazują się lodówki turystyczne pasywne?

Lodówki pasywne bywają najlepszą opcją, gdy nie potrzebujesz przechowywania produktów przez okres wielu dni. I chociaż zdarzają się wersje potrafiące wykonać w dostatecznym stopniu to zadanie, to korzystniej na długim dystansie wypadnie „igloo” termoelektryczne czy kompresorowe. Jednakże wycieczka ze zgrabnym pojemnikiem termoizolacyjnym zawsze oznacza mniej problemów lokalizacyjnych oraz wygodną obsługę.

Ponadto, by rozpoczął się proces chłodzenia, wystarczy tylko wsunąć do niego wkłady żelowe albo wypełnione specjalnym płynem, bez obowiązku szukania gniazdka elektrycznego. W dodatku wkłady należą do grupy artykułów wielokrotnego użytku i są przystosowane do kontaktu z żywnością, więc nie musisz się obawiać o jej bezpieczeństwo. A w sytuacji awaryjnej mogą zostać zastąpione kostkami lodu lub mocno zmrożoną butelką wody.

Jaki typ lodówki wybrać?

Jeśli zamierzasz transportować ze sobą prowiant dopominający się o niskie temperatury, to wskazane jest wykorzystanie lodówki termoelektrycznej albo absorpcyjnej. Obydwa rodzaje wymagają zasilania poprzez „wtyk” elektryczny albo gniazdko samochodowe o napięciu 12, 24V. Ich wspólną cechą jest także umiejętność schładzania zawartości wnętrza do temperatury niższej o 30 stopni od ciepłoty zewnętrznej. Zatem w upalne słoneczne lato możesz nie uzyskać minusowej aury w środku pojemnika.

Ale za to pierwszy z wymienionych modeli zagwarantuje nie tylko sprzyjające świeżości oziębienie, lecz również podtrzyma wysoką temperaturę wcześniej przygotowanych dań. Ucieszy Cię też z pewnością jego poręczność i niezbyt duża waga spowodowana brakiem płynu chłodniczego. Z kolei drugi przedstawiciel branży chłodzenia popisze się cichą pracą urządzenia, co w niektórych sytuacjach będzie niezmiernie istotne.

A jakie lodówki turystyczne wywiążą się ze swojej misji w każdych warunkach? Prawdopodobnie, najbardziej zaawansowane chłodziarki mobilne kompresorowe. Odznaczają się bowiem wyśmienitą wydajnością, która nie ulega zmianom w niekorzystnym gorącym klimacie. Działające w oparciu o energię elektryczną specjalizują się w zmrażaniu wiktuałów do naprawdę niskich temperatur, toteż pomogą zorganizować posiłek w trakcie Twojego wyjazdowego urlopu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując przenośną lodówkę, przyjrzyj się jej wykonaniu. Gdyż jedynie solidnie zaprojektowany egzemplarz zapewni Ci wytrzymałość, szczelność zamknięcia oraz bezpieczeństwo ukrytych w jego komorze specjałów. Nie bez znaczenia w drodze okażą się również antypoślizgowe nóżki bądź rogi, a podczas przenoszenia wzmocnione wygodne uchwyty. Decydując się na lodówki turystyczne ze sklepu combat, otrzymasz właśnie takie stabilne konstrukcje połączone z wyjątkową wydajnością. Nie przegap tej okazji.

Czytaj nasze poradniki